به گزارش پارس نیوز، 

تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا موفق شد در ورزشگاه محمد بن زاید با نتیجه ۵ بر صفر از سد یمن بگذرد و گام نخست را محکم بردارد و بهترین برد را تا به اینجای مسابقات به نام خود ثبت کند.

این برد در حالی به دست آمد که ایران به دوازدهمین برد خود در ۱۴ بازی نخستی است که در جام ملت‌ها به انجام رسانده است. تنها باخت ایران به جام ملت‌های ۱۹۹۶ برمی‌گشت که در همین امارات در اولین گام به عراق باخت. همچنین ایران به رکورد ۶ پیروزی پیاپی در بازی‌های اول خود در جام ملت‌ها دست پیدا کرد.

در کنار آن برد مقابل یمن ایران را به سومین برد مقتدرانه‌اش در تاریخ جام ملت‌ها هم رساند. در جام ۱۹۷۶ ملی پوشان با ۸ گل از سد یمن جنوبی گذشتند و ۴ سال بعد هم با ۷ گل بنگلادش را در هم کوبیدند و حالا برد ۵ بر صفر مقابل یمن سومین پیروزی با این اختلاف گل به حساب می‌آید که حاصل شد.

همچنین کارلوس کی‌روش هفتمین برد مقتدرانه خود را به دست آورد. او پیش از این بهترین برد خود را مقابل پاپوآ گینه نو و فلسطین به دست‌آورده بود که به ترتیب ۸ بر یک و ۷ - صفر برده بود. در ادامه برد‌های ۶ بر صفر مقابل قرقیزستان، گوام (دو بار) و بحرین به دست آمد و پیرزی شب گذشته هم در کنار برد‌های ۵ بر صفر در برابر لبنان و ۶ بر یک مقابل تاجیکستان قرار گرفت.

در سوی مقابل این برد همچنان حسرت یمن مقابل ایران برای پیروزی را حفظ کرد. آنها در ۷ بازی از ۸ بازی اخیر خود باخته‌اند و در ۴ مسابقه آخر خود هم هیچ گلی به ثمر نرسانده‌اند. ایران با این پیروزی همچنان بیشترین برد و گل زده در جام ملت‌ها را برای خودش نگه داشته است.