به گزارش پارس نیوز، 

محمدتقی امیری خراسانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : استان کرمان در رشته کوهنوردی درگیر مشکلاتی شده که کوهنوردان واقعی و باشگاه ها را تحت شعاع قرار داده و برخی افراد با تبلیغات منفی ، اداره کل ورزش و جوانان استان، هیات و باشگاه ها را زیر سئوال برده اند.

وی اظهار داشت: خانواده ها هر تبلیغ و واژه ورزشی برای برنامه های کوهنوردی و فعالیت کویرنوردی را نپذیرند و از اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان و هیات مربوطه مجوزها را استعلام کنند و باشگاه های فعال و مجوز دار این اداره کل را در جریان برنامه های خود قرار دهند.

امیری خراسانی با بیان اینکه باید تبلیغات منفی را در رابطه با برخی از باشگاه های کاذب و بدون مجوز اطلاع رسانی شود افزود: تورهای ورزشی بدون مجوز به راحتی در استان تبلیغ می شود و اداره کل ورزش و جوانان کرمان باید پاسخگوی باشد.

وی تصریح کرد: برای حفظ حرمت و جایگاه مجموعه ورزشی استان کرمان باید با هم افزایی در چارچوب اهداف اصلی خود، بهترین راهکارها را برای ترویج فرهنگ ورزش در راستای اهداف ایرانی - اسلامی ارائه کنیم و از آن بهره ببریم.

امیری خراسانی گفت: با همفکری ویژه اداره کل ورزش و جوانان، مسئولان هیات ها، باشگاه ها و نهادهای ذیربط، خللی در برگزاری برنامه های صحیح باشگاه ها به وجود نخواهد آمد.

وی عنوان کرد: افرادی که فعالیت اشتباه دارند باید شناسایی شوند تا برنامه ها و اهداف استان در توسعه و ترویج فرهنگ ورزش به ویژه کوهنوردی خللی وارد نشود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان تاکید کرد: ترویج ورزش موجب توسعه فرهنگ اسلام واقعی می شود و از ورزش برای ترویج فرهنگ ملی و مذهبی کشور استفاده کنیم.

وی با اشاره به حضور ورزش یار در استان کرمان افزود : باید به دنبال ورزش باور برویم و مسئولان را برای استفاده از ابزار قوی ورزش و باور آن توجیه کنیم.

امیری خراسانی در مجموع عملکرد هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان را طی سالهای گذشته مطلوب ارزیابی کرد.