به گزارش پارس نیوز، 
روزنامه مارکای اسپانیا روز یکشنبه نوشت: نشستن روی نیمکت رئال مادرید در کسوت سرمربی، شغلی است که ریسک های بالایی را می طلبد و این موضوع لزوما به انتخاب 11 بازیکن اصلی برای بازی یا تصمیمات تاکتیکی و آمادگی های قبل از دیدارها محدود نمی شود، بلکه نشستن به عنوان پاسخگوی موفقیت یا ناکامی، روی صندلی های پرتنش نشست های مطبوعاتی را نیز در بر می گیرد چرا که شما در کسوت سرمربی در جایگاهی نشسته اید که تک تک کلمات شما شنیده و ضبط می شود.

 

داستان در مورد «سانتیاگو سولاری» سرمربی تازه منصوب شده رئال هم به همین شکل است و اگرچه مدت زیادی از سپرده شدن سکان هدایت کهکشانی ها به او نمی گذرد اما مرد آرژانتینی اغلب با 2 جمله تکراری به یاد آورده می شود.

 

«رئال مادرید نباید تساوی ها را دست کم بگیرد» و «ما از رتبه نهم به چهارم رسیده ایم»؛ این دو جمله، عباراتی است که معمولا توسط سولاری استفاده می شود؛ جملاتی که به هیچ عنوان برای یکی از بزرگ ترین و پرافتخارترین باشگاه های فوتبال جهان برازنده نیست.

 

این در حالی است که برخی دیگر از سرمربیان این تیم در تاریخ به خاطر حرف های شان به صلیب کشیده شده اند؛ به عنوان مثال «جان توشاک» روز بعد از گفتن جمله «دیدن یک خوک پرنده بر فراز سانتیاگو برنابئو برای من راحت تر از کنار آمدن با این شرایط است»، از سمتش برکنار شد.

 

«برن شوستر» در زمان حضور «رومن کالدرون» در صدر هیات مدیره سفیدپوشان، در فاصله 2 روز مانده تا ال کلاسیکوی نیوکمپ، این جمله را از خود به یادگار گذاشت: «برای بازی مقابل بارسلونا کمتر از هر بازی دیگری نگرانم، بردن آنها غیر ممکن است.»

 

علاوه بر این، «مانوئل پیگرینی» در شرایط و موقعیتی نامناسب، پس از شکست مقابل آبی اناری ها جمله ای قصار از خود به یادگار گذاشت و این در حالی است که اظهارات آمیخته با غرور «خوزه مورینیو» سرمربی اسبق این تیم در خصوص رسیدن به سه نیمه نهایی لیگ قهرمانان نیز از جمله حرف هایی است که همواره در اذهان ثبت خواهد شد.

 

آقای خاص که شاید وقت آن رسیده باشد تا پسوند «خاص» را از اسمش حذف کند، در جریان نشستی خبری پس از رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان گفته بود: هجده سرمربی، 21 سال، و تنها پنج نیمه نهایی اما با من در عرض سه سال، سه بار رئال را به نیمه نهایی رساندم!!»