به گزارش پارس نیوز، 

اما فرهاد مجیدی چگونه به نیمکت استقلال رسید؟ تقریبا از یک ماه قبل بود که ارتباط میان شفر و پسرش با فرهاد مجیدی دوباره حسنه شد. شفر بزرگ که پیشتر در العین با فرهاد قهرمان امارات شده بود، بعد از مدت‌ها حضور در استقلال، با مجیدی ملاقات کرد. در یک سال گذشته چندین بار، بحث بازگشت فرهاد به استقلال مطرح شده بود و شفر زیر بار نرفت اما این ملاقات شرایط را برای بازگشت مجیدی مساعد کرد. فرهاد برای بازی آخر استقلال در نیم‌فصل اول، از امارات به تهران آمد و بازی آبی‌ها را در ورزشگاه آزادی برابر پدیده از نزدیک دید. دلیلش هم این نکته بود: «ملاقات فرهاد و شفر، چند روز قبل از این بازی.»

 ملاقات با مجیدی را شفر بر خلاف دیدار با مجتبی جباری، منتشر نکرد. واکنش او به حضور فرهاد در ورزشگاه برای تماشای بازی تیم با پدیده هم این بود: «استقلال تیم فرهاد است و ما با هم قهرمان امارات هم شدیم. معلوم است که او به حمایت از مربی سابق و تیمی که بخش بزرگی از تاریخش است، می‌آید.»

این اما همه ماجرای فرهاد مجیدی نبود. او که این روزها در امارات است، درباره استقلال با دوستانش حرف زده و گفته که می‌خواهد به استقلال برگردد و روی نیمکت این تیم بنشیند. جالب است که امیرحسین فتحی و شفر از چند روز قبل به مجیدی گفته‌ بودند که دوست دارند او را در استقلال ببینند. طوری که مجیدی هم قبل از اعلام رسمی باور کرده بود از بازی اول دور برگشت لیگ برتر برابر پیکان روی نیمکت استقلال و کنار دست شفر می‌نشیند.

فرهاد که بالاخره مدرک مربیگری هم گرفته، در همین مدت پیشنهادهایی از نساجی و فولاد خوزستان را رد کرد چون تیم فتحی و دوستانش در استقلال به شدت علاقه‌مند بودند که او در جمع‌شان باشد. به این دلیل که وقتی فرهاد باشد، با تکیه بر محبوبیتش می‌تواند تیم را جمع کند و به روابط پنهانی موجود در استقلال پایان بدهد.

سال‌ها قبل وقتی قرار بود مجیدی به استقلال برگردد، چند بازیکن مدعی تیم بر سر بازوبند کاپیتانی بحث داشتند و همین جو عجیبی را در تیم به‌وجود آورده بود. خواسته همه آن بازیکنان این بود که مجیدی نیاید اما در نهایت فرهاد آمد و حواشی کنار تیم را تا زمانی که در استقلال حضور داشت، از بین برد.

حالا هم نام او و حضور دوباره‌اش در استقلال می‌تواند پیغامی جالب برای برخی از بازیکنان استقلال باشد. آنهایی که ادعای بزرگی در تیم  دارند. اما فرهاد قادر است این حواشی را از بین ببرد. شفر تصمیمی حرفه‌ای گرفت، چون حالا می‌تواند از فرهاد مجیدی در نقشی استفاده کند که کریم باقری در پرسپولیس ایفا می‌کند. یک مبصر متشخص، البته با توانایی‌های فنی بالاتر.