به گزارش پارس نیوز، 

«آیو» یکی از تلویزیون‌های اینترنتی نوظهور در ایران است. این شبکه پیش از آغاز بازی‌های جام جهانی روسیه نوید ساخت یک برنامه تحت عنوان «زابیواکا» را به مخاطبان خود داد. این برنامه با اجرای علی انصاریان و مجید یاسر خبرساز شد؛ البته سهم عمده این حاشیه‌ها متعلق به بازیکن اسبق تیم ملی و پرسپولیس بود.

انصاریان در برنامه «زابیواکا» و در بخش «سخن بزرگان» با ترانه‌های غیرمجاز خوانندگان خارج از ایران شوخی کرد؛ کاری که پیش از این هم توسط افراد دیگری انجام شده است. آوردن اسامی این خوانندگان و بالاتر از این واکنش برخی از این خوانندگان به این برنامه حاشیه‌هایی را برای برنامه «زابیواکا» و علی انصاریان، به وجود آورد.

شوخی‌های بازیکن اسبق تیم ملی مورد توجه بخشی از جامعه قرار گرفت، البته بخشی دیگر هم معتقدند شوخی‌ها و طنز انصاریان فاخر نیست و در نتیجه گردانندگان برنامه «زابیواکا» نیز متهم به زرد بودن شدند. تا جایی که پخش برنامه «زابیواکا» از شبکه اینترنتی «آیواسپرت» متوقف شد. شنیده ها حاکی از این بود که صدا و سیما جلوی چنین برنامه ای را گرفته و مشکل اصلی هم اجرای علی انصاریان و مجید یاسر بوده.

حامد جوادزاده، تهیه‌کننده «زابیواکا» درباره حاشیه‌های متعدد این برنامه گفته: «صاحب برنامه صدا و سیما نیست اما نظارت می‌کند. معلوم است برخلاف مردم که ویژگی‌های مثبت برنامه‌ها را می‌بینند، آنها اشکالات و ضعف‌ها را رصد کنند. ما با سلیقه سیما برنامه نمی‌سازیم و براساس سلیقه معاونت فضای مجازی حرکت می‌کنیم. البته تذکراتی که به ما داده‌اند، بخاطر خود برنامه نبوده و بیشتر به دلیل حاشیه‌ها و مصاحبه‌ها بوده است.»

سازمان صدا و سیما که از مسئولان برنامه «زابیواکا» خواسته بود تا انصاریان را کنترل کنند و از او بخواهند خط قرمزها را رعایت کند؛ حالا خودشان سکان «ورزشگاه» نام برنامه جدید شبکه 5 سیما که ویژه جام ملت‌های آسیاست را به دست او داده‌اند. برنامه ورزشی «ورزشگاه» همزمان با آغاز مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات به صورت ویژه از پانزدهم دی‌ماه به مدت یک‌ماه هرشب حوالی ساعت ۲۲روی آنتن شبکه 5 سیما می‌رود. این برنامه با آیتم های مختلفی همچون معرفی ستاره‌های جام ملت‌ها، معرفی کشورهای شرکت‌کننده، پرونده کاپیتان‌ها، مربیان، دروازه‌بان‌ها، گزارش ارسالی از امارات و... تقدیم مخاطبان و علاقه مندان ورزش به ویژه فوتبالدوستان خواهد بود.حافظ کاظم‌زاده، گزارشگر اعزامی این ویژه برنامه به امارات است که آخرین رویدادهای این جام را برای مخاطبان اطلاع‌رسانی می‌کند.

این برنامه همزمان با جام ملت‌های آسیا به مدت یک‌ماه هر شب حوالی ساعت ۲۲ پخش و بعد از پایان مسابقات به صورت هفتگی شنبه‌ها با اجرای علی انصاریان و مهدی واعظی روانه آنتن می‌شود. باید دید بازیکن اسبق تیم ملی و پرسپولیس این بار چه می‌کند؟ او و واعظی زوج خوبی برای اجرا هستند؟ «ورزشگاه» هم سر و صدا ایجاد می‌کند یا قبل از شروع تمام خط قرمزها را صدا و سیما به انصاریان گوشزد کرده است؟!