به گزارش پارس نیوز، 

داود رفعتی رئیس دپارتمان داوران درباره اتفاقاتی که در تست آمادگی جسمانی داوران و کمک داوران لیگ یک فوتبال رخ داد، اظهار داشت: متاسفانه با توجه به گزارشات رسیده اتفاقات ناخوشایندی در روز تست گیری داوران لیگ دسته اول فوتبال رخ داد.

وی در ادامه بیان کرد: عباس راکی که مسبوق به سابقه نیز بوده است اخطار اول را زمانی می‌گیرد که قبل از سوت حرکت کرده است و این عمل در بار دوم نیز رخ می‌دهد و از زمین تست اخراج می‌شود. متاسفانه از لحاظ روانی این داور بهم می‌ریزد و کنترل خود را از دست می‌دهد رفتار‌های زشت و ناخوشایندی از وی سر می‌زند.

رفعتی افزود: کمیته داوران پرونده این داور متخلف را به کمیته اخلاق ارجاع داده است تا در اسرع وقت مراجع قضایی فدراسیون به تخلفات وی رسیدگی کند. ضمنا اینکه راکی رئیس هیات فوتبال شهرستان ایزه نیز می‌باشد و مطمئنا کمیته اخلاق تصمیم گیری‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهد.

رئیس دپارتمان داوران در پایان خاطر نشان کرد: فدراسیون فوتبال و کمیته داوران همیشه تلاش می‌کند تا بهترین شرایط را برای برگزاری دوره‌های توجیهی برای داوران در نظر بگیرد.

از ۱۲۰ داور و کمک داور لیگ دسته اول فوتبال که در این کلاس شرکت کردند، ۱۶ نفر از آن‌ها نتواستند تست‌های آمادگی جسمانی خود را با موفقیت پشت سر بگذارند که به نظر آمار قابل قبولی است.