به گزارش پارس نیوز، 

وینفرد شفر، سرمربی آلمانی استقلال در گفت‌وگویی که با برنامه 90 داشت، در پاسخ به این سوال که چرا پسرش را به‌عنوان دستیار به کادر خود اضافه کرده، گفت: «گاهی دستیاران زیر پای سرمربی را خالی می‌کنند تا جایش را بگیرند و من نمی‌خواهم این اتفاق برایم رخ دهد.»همان زمان این موضع کاملا مشخص کرد که چرا او چندان علاقه‌مند به حضور مربیان جوان و محبوب ایرانی در کادرفنی‌اش نیست.

طی فصل گذشته و نیم‌فصل اول لیگ فعلی بارها بحث احتمال حضور فرهاد مجیدی در استقلال مطرح شد اما هربار واکنش‌های شفر نشان می‌داد که علاقه‌ای به حضور او ندارد. به‌عنوان نمونه وی در یکی از نشست‌های خبری وقتی با سوالی درباره احتمال حضور مجیدی در کادرفنی تیمش مواجه شد، گفت: «ما پرتماشاگرترین تیم آسیا بودیم. شاید اگر یک بازی دیگر در تهران داشتیم، در مجموع 200 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آمدند.

چرا تماشاگران می‌آیند؟ به دلیل کار سختی است که بازیکنان و کادرفنی در ماه‌های گذشته انجام داده‌اند. ما با عشق کار می‌کنیم. ما کادرفنی خوب و باکیفیتی داریم که بسیار باانگیزه هستند. ما ابتدا گفتیم می‌خواهیم استقلال را به سطح اول بازگردانیم و خیلی از خبرنگاران باور نمی‌کردند ولی این اتفاق افتاد؛ به‌خاطر حضور طاهری، میگوئل، ساشا، اشکان و ساناک.»

این جملات به‌خوبی نشان داد که شفر معتقد است در کادرفنی‌اش جایی برای مجیدی وجود ندارد. وی قبل‌تر هم گفته بود مجیدی درگیر کلاس‌های مربیگری‌اش است و به او فکر نمی‌کند. این درحالی است که خیلی از مدیران سابق استقلال برای استفاده از مجیدی به‌عنوان دستیار یا حتی سرمربی تلاش کردند که نمونه‌اش به مذاکرات مخفیانه تیم سه‌نفره با مجیدی بعد از دربی معروف 4-2 برای گرفتن جای مظلومی برمی‌گردد.

در دوره فتحی هم هرچند تاکید کرد صحبتی درباره حضور مجیدی نشده اما نزدیکانش اعلام کرده بودند که او نیز به‌خاطر اینکه از گزند انتقادهای هواداران دور بماند، علاقه‌مند است که مجیدی را به کادر استقلال اضافه کند و درنهایت هم دیروز به‌طور رسمی اعلام شد مجیدی دستیار شفر شده و سرمربی آلمانی هم با انتشار مطلبی از این اتفاق ابراز خرسندی کرد!

شاید حالا زیاد مهم نباشد که آیا شفر واقعا موافق حضور مجیدی بوده یا این تصمیم به وی تحمیل شده، اما چیزی که می‌شود از حالا درموردش اتفاق‌نظر داشت، این است که هر زمان که قرار به پایان همکاری استقلال با مرد آلمانی باشد، مدیران باشگاه نگرانی بابت انتخاب جانشین او ندارند! نکته جالب دیگر اینکه در بین نفرات فعلی استقلال حداقل دو ستاره قدیمی هستند که رابطه چندان خوبی با مجیدی ندارند و از حالا می‌توان جدایی‌شان را در پایان فصل یا حتی همین نیم‌فصل متصور بود.