به گزارش پارس نیوز، 

رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات از روز شنبه ۱۵ دی آغاز می‌شود و ۲۴ تیم حاضر در این مسابقات برای کسب بهترین نتیجه به میدان می‌روند.

این رقابت‌ها در هشت ورزشگاه کشور امارات برگزار می‌شود و تیم‌های ژاپن، ایران، کره‌جنوبی، عربستان و استرالیا مدعیان اصلی قهرمانی هستند. 

روز ۱۴ اردیبهشت ۹۷ قرعه‌کشی نهایی این دوره از رقابت‌ها در برج خلیفه شهر دبی با حضور ۲۴ تیم در چهار گلدان ۶ تیمی برگزار شد و تیم‌ها، حریفان خود را در مرحله نهایی شناختند که نگاهی به تیم‌های حاضر در گروه D مسابقات می‌اندازیم.

تیم‌های ایران، عراق، یمن و ویتنام در گروه D قرار دارند که نگاهی به تعداد حضور و بهترین نتیجه این تیم‌ها در تاریخ جام ملت‌ها می‌اندازیم.

ایران:

یوزهای فوتبال آسیا پیش از این در ۱۳ دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا حضور پیدا کرده‌اند که کسب سه عنوان قهرمانی در سال‌های ۱۹۶۸، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ که دوره‌های چهارم، پنجم و ششم مسابقات بود بهترین عملکرد تیم ملی ایران بوده است.

عراق: 

این تیم در ۹ دوره از ۱۶ دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا حضور پیدا کرده است که قهرمانی در سال ۲۰۰۷ که سیزدهمین دوره رقابت‌ها برگزار می‌شد، بهترین عملکرد این کشور عربی رقم خورده است.

یمن:

این تیم عربی تا به حال موفق به صعود به مسابقات جام ملت‌های آسیا نشده است و اولین تجربه‌اش را در امارات پشت‌سر می‌گذارد.

ویتنام:

این تیم سه بار فرصت حضور در این رقابت‌ها را پیدا کرده است که در دوره‌های اول و دوم در سال‌های ۱۹۵۶ و ۱۹۶۰ به‌عنوانِ چهارم دست پیدا کرد که بهترین نتایج ویتنام بوده است.