به گزارش پارس نیوز، 

فوتبال خشن قطری ها درنیمه دوم بازی با ایران کاملا به چشم می‌آمد. به خصوص زمان هایی که بازیکنان ایران درجدال های یک درمقابل یک توفیق بیشتری درمقابل بازیکنان قطر داشتند. دریبل های ریز و بازی سریع مردان ایران قطری ها را عصبانی کرده بود وآن ها برای جلوگیری از پیش روی بیشترهافبک ها و مهاجمان ایران وکاهش تعداد گل های خورده، خطاهای سف و سخت را راه چاره می‌دیدند. شدت خطا ها به گونه ای بود که برخی بازیکنان تیم ملی گاهی از درد به خود می‌پیچیدند و پزشکان تیم ملی بارها برای مداوای بازیکنان به داخل زمین می‌آمدند.

 این وضعیت در20دقیقه پایانی بازی بیش از دیگر دقایق مشهود بود که صدای اعتراص نیمکت نشین های تیم ملی ایران را هم بارها درآورد وآن ها با فریاد های خود به بازی خشن بازیکنان قطر اعتراض می‌کردند. البته بازی پرخطا و فیزیکی قطری ها از همان دقایق آغازین دردستورکار این تیم بود وبه نظرمی‌رسد عنابی ها درپی کسب یک تساوی بودند تا بازنده وارد بازی های جام ملت های آسیا نشوند.

به همین دلیل بود که کارلوس کی‌روش از حوالی دقیقه 60 تعویض هایش را کلید زد. گرچه این تعویض های به گونه ای دیگر برداشت شد؛ شاید به باور بازی گرفتن از دیگربازیکنان و سنجش عیارنیمکت نشین ها اما برای کی‌روش ضرورتی نداشت که عیاررامین رضاییان، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، مهدی ترابی و حتی روزبه چشمی را دوباره بسنجد. این تعویض ها به جهت کاستن از ازاحتمال مصدومیت بازیکنانی بود که قراراست درترکیب اصلی بازی با یمن به میدان بروند. راهی برای زدودن نگرانی از فضای حاکم برتیم ملی درآستانه تورنمنت بزرگ جام ملت های آسیا.

 

وقتی سوت پایان بازی ایران و قطر که پشت درهای بسته و درحالی که هیچ خبرنگاری در ورزشگاه حضورنداشت، به صدا درآمد سرمربی تیم ملی نفسی به راحتی کشید و درحالی که چندان از رفتاربازیکنان قطر راضی به نظرنمی‌رسد به سمت سرمربی این تیم رفت وتشریفات پس ازبازی را انجام داد وراهی رختکن شد. حالا کی‌روش می‌تواند با آسودگی خاطر به تکرار ترکیبی بیندیشد که دربازی تدارکاتی با قطر به کار گرفت. ترکیبی که می‌تواند او را به سمت قهرمانی آسیا سوق دهد.

البته کی‌روش باز هم با مصائب این چنین مواجه خواهد بود. بازی هایی به مراتب سخت تر و خشن تر نیز سد راه تیم ملی است. شاید درهمین مرحله مقدماتی که بازی های به ظاهرا ساده می‌آید همین چالش تکرارشود. بازی با عراق با وجود روابط خوب میان دو کشوراحتمالا می‌تواند یکی ازاین بازی های سخت باشید. بی گمان عراقی ها نیز بازی سفت وسختی را در دستورکارخود قرارمی‌دهند واین وضعیت دردیگر میادین نیز تکرار خواهد شد.

تیم ایران مدعی اول قهرمانی جام ملت های آسیا است و هرحربه ای به کارگرفته خواهد شد تا مقابل پیش روی این تیم گرفته شود. گرچه ما هم بی فکر و بی کارننشسته ایم. این تیم مربی کارکشته و بازیکنان باتجربه ای دراختیار دارد که راه برون رفت از این پستی و بلندی ها را به خوبی می‌دانند. اما تردیدی نیست که یک آسیا برای متوقف کردن تیم ملی فوتبال ایران برنامه و انگیزه دارد. شاید به همین دلیل است که به این تیم سخت امید بسته ایم. بیش از همیشه.