به گزارش پارس نیوز، 

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات درحالی از ۱۵ دی ماه با دیدار تیم‌های امارات و بحرین آغاز می‌شود که شاگردان کی روش در گروه D بزرگترین آوردگاه فوتبال آسیا با یمن، ویتنام و عراق همگروه هستند و تلاش می‌کنند تا طلسم ۴۳ ساله را بشکنند. آخرین قهرمانی تیم ملی ایران در آسیا مربوط به سال ۱۹۷۶ با هدایت حشمت مهاجرانی بود.

رقابت‌های جام ملت‌ها در امارات و در شهر‌های دوبی، ابوظبی، العین و شارجه برگزار می‌شود. کی روش، سرمربی ۶۵ ساله پرتغالی فوتبال ایران خاطره خوبی از این کشور ندارد. کی روش که متولد یک مارچ ۱۹۵۶ است، پس از اینکه همراه با ناگویا ژاپن به مقام نایب قهرمانی جام در جام آسیا رسید، به فوتبال امارات رفت و سرمربی تیم ملی این کشور شد. کی روش در امارات یکسال مربی بود و در ۱۶ بازی که هدایت این تیم را بر عهده داشت، ۸ برد بدست آورد، ۲ تساوی کسب کرد و متحمل ۶ باخت شد تا از این تیم اخراج شود.

تیم کی روش در زمان حضورش در فوتبال امارات ۲۸ گل به ثمر رساند و ۲۶ گل خورد تا با ۵۰ درصد پیروزی از اماراتی‌ها جدا و راهی آفریقای جنوبی شود. جام ملت‌ها از ۴ روز دیگر آغاز خواهد شد و اینبار کی روش تلاش می‌کند تا همراه با بازیکنان ایرانی طلسم ۴۳ سال قهرمان نشدن را بشکند و خاطره خوبی در امارات بدست آورد.