به گزارش پارس نیوز، 

وریا غفوری جزو آن دسته از بازیکنانی است که در جام ملت‌های آسیا 2015 در سمت راست دفاع تیم ملی درخشش بی نظیری داشت و به نوعی جزو 3 بازیکن آماده ما در آن جام محسوب می‌شد  .

او پس از اینکه در لیست نهایی جام جهانی حضور پیدا نکرد این بار اما توانست حق خودش را بگیرد تا دومین جام ملت‌ها را همراه با تیم ملی و کارلوس کی روش تجربه کند. اما گفته می‌شود با توجه به مصدومیت تعدادی از بازیکنان سرمربی تیم ملی قصد دارد از او در یک خط جلوتر استفاده کند، دقیقا همان پستی که این روزها در استقلال گاهی به بازی فرا گرفته می‌شود.

احسان حاج صفی هم با بازگشتش به ایران و حضور در تیم تراکتورسازی نشان داد که می‌خواهد بخش زیادی از تمرکزش را متوجه تیم ملی کند و پر بیراه نیست که او را یکی از ستون‌های تیم  ملی بنامیم. یکی از کاپیتان‌های تیم ملی با درخشش بی نظیرش در طول رقابت‌های لیگ برتر نشان داد که  از چه کیفیت بالای برخوردار است  و بی جهت نیست که به باشگاه صد تایی‌ها پیوسته است .

این دو بازیکن وظیفه  بسیار سختی در مناطق چپ و راست تیم ملی برعهده دارند و به همین جهت آمادگی حاج صفی و غفوری می تواند تاثیر زیادی در نحوه حرکت تیمی ما هم در فاز دفاعی و هم در بخش تهاجمی داشته  باشد. البته هردو نفرخاصیت بازی در پست های دیگررا هم دارند که باید  ببینیم سرمربی پرتغالی  تیم ملی ایران چه تصمیماتی در خصوص این  دو چهره شاخص ایران خواهد گرفت.