به گزارش پارس نیوز، 

کمیسیون تبعیض نژادی استرالیا از مقامات تایلند خواست تا هر چه سریع‌تر مهاجر بحرینی ساکن ملبورن را که به دلیل اعتراض به سیاست‌های رژیم بحرین در تایلند  زندانی و مورد آزار قرار گرفته است را آزاد کنند.

شین تان مامور عالی رتبه دولت، به ناتاناژن سیواکوا سفیر تایلند در استرالیا نامه‌ای نوشت و خواستار آزادی حکیم العربی شده است که از نوامبر سال ۲۰۱۷ به دلیل درخواست اینترپل بازداشت شده است. در این نامه آمده است: می‌خواهم مراتب نگرانی جدی من را درباره ادامه بازداشت آقای حکیم العربی در تایلند ابراز کنم. آقای العربی با توجه به وضعیتش به عنوان مهاجر، از سوی دولت استرالیا حق اقامت کامل در این کشور دریافت کرد.

همچنین سناتور هان ماریسه پاین وزیر امور خارجه استرالیا اعلام کرد که بازگشت العربی به بحرین، باعث نقص قوانین حقوق بشری می‌شود. وزیر همچنین از دوست تایلند درخواست کرد تا هر چه سریع‌تر العربی را به استرالیا برگرداند. 

به گزارش ایسنا، بازیکن ۲۵ ساله سابق تیم ملی بحرین که برای تیم نیمه حرفه‌ای "پاسکو واله" ملبورن استرالیا توپ زده است، این روزها در صدر اخبار کشور استرالیاست و کمپین‌هایی برای بازگشت او به این کشور ایجاد شده است.