به گزارش پارس نیوز، کارلوس کی‌روش در خط دروازه تیم ملی اینبار به عملکرد فنی مناسب دروازه‌بانان جوان تیمش تکیه کرده است؛ جایی که علیرضا بیرانوند 26 ساله، امیر عابدزاده 25 ساله و پیام نیازمند 23 ساله تیم ملی را همراهی خواهند کرد تا با میانگین نزدیک به 25 سال در جستجوی یکی از بزرگترین افتخارات فوتبال ایران بعد از چهار دهه باشند.


علیرضا بیرانوند در این جمع با توجه به عملکرد مثبت در جام جهانی و نمایش خوبی که در این رقابت‌ها داشت، شانس اول حضور در ترکیب اصلی تیم ملی در جام ملت‌ها محسوب می‌شود. شماره یک پرسپولیس و تیم ملی اکنون در آستانه تجربه دومین جام ملت‌های دوران بازیگری خود است. او البته با پرشی موفق نسبت به 3 سال قبل از دروازه‌بان سوم بودن به شماره یک تیم ملی تبدیل شده است و در این مسیر افتخارات بزرگی را نیز به ویترین خود اضافه کرده است تا همچنان شانس اول حضور در ترکیب لقب گیرد.

 


جنگ شماره دو با جوانترین دروازه‌بانان


دو گزینه دیگر لیست تیم ملی جزو جوانترین دروازه‌بانان تیم ملی محسوب می‌شوند. کمتر کسی تصور حضور پیام نیازمند را در تیم ملی در این رقابت مهم می‌کرد اما گلر کرجی فوتبال ایران بعد از نمایش موفق در پیکان مسیر جاه طلبی خود را با بالاترین سرعت ممکن طی کرد تا اکنون ضمن حضور در تیم صدرنشین لیگ برتر، در نهایت کارلوس کی‌روش را نیز مجاب به دعوت خود کند.


نیازمند که سابقه حضور در رده پایه ملی را در تیم جوانان و امید در کارنامه دارد، در این فصل پیراهن سپاهان را بر تن کرد تا به دغدغه چند فصل اخیر زردپوشان در خط دروازه پایان دهد. این اولین چالش بین المللی این دروازه‌بان 1 متر و 93 سانتی‌متری فوتبال ایران محسوب می‌شود و چالش جالب توجهی با امیر عابدزاده برای گزینه شماره دو بودن پیش رو دارد. با این حال حضورش در این لیست می‌تواند آغاز یک مسیر بزرگ برای تداوم جاه‌طلبی‌اش محسوب شود. خصوصا اینکه او در این مسیر توانسته از نام‌هایی همچون رشید مظاهری و سیدحسین حسینی عبور کند.


امیر عابدزاده کم کم از قاب شهرت پدرش خارج می‌شود و این را می‌توان در نمایش دو فصل اخیرش در لیگ پرتغال کاملا دید. تنها دروازه‌بان لژیونر فوتبال ایران با نمایش قابل قبول در تیم ماریتیمو همچون جام جهانی بار دیگر به لیست تیم ملی دعوت شده است و امیدوار است در روزهای باقی مانده تا دیدارهای ایران رقابت با بیرانوند را به سود خود تمام کند؛ هرچند این دروازه‌بان 1 متر و 86 سانتی‌متری کار دشواری برای از پیش رو برداشتن شماره یک کنونی که تجربه حضور موفق در جام جهانی را در کارنامه دارد، خواهد داشت.


عابدزاده نیز تجربه حضور در رده‌های پایه فوتبال ملی ایران را همچون دو دروازه‌بان دیگر داراست و تنها پوئن مثبت او را می‌توان همان حضور در فوتبال اروپا در مقطع کنونی دانست. عابدزاده در سال 2018 تجربه بازی در دیدارهای تدارکاتی مقابل ازبکستان را به دست آورد و باید دید اولین بازی کاملا رسمی او در امارات رقم خواهد خورد یا خیر.