به گزارش پارس نیوز، 

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و فلسطین از ساعت ۱۷:۳۰ امروز در ورزشگاه الدحیل قطر برگزار شد که این دیدار با تساوی یک به یک به پایان رسید.

این دیدار که نخستین بازی تدارکاتی شاگردان کارلوس کی روش در اردوی قطر محسوب می شود با شروع تهاجمی تیم ملی فوتبال ایران همراه بود.

شاگردان کی روش که در این بازی پیراهن لباس یکدست سفید بر تن داشتند در همان دقیقه 5 بازی با پاسکاری های دقیق خود توپ را توسط مهدی ترابی به طارمی رساندند تا مهاجم تیم ملی فوتبال ایران نخستین موقعیت خطرناک این بازی را رقم بزند. ضربه فنی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با اختلاف اندکی از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

پس از این گل بازیکنان قرمزپوش فلسطین از لاک دفاعی خارج شدند تا با سانترهای خود از جناحین، دروازه بیرانوند را تهدید کنند. کادر فنی تیم ملی اصرار زیادی به بازی تهاجمی شاگردان خود داشتند. همین موضوع سبب شد تا کی روش بارها از کنار منطقه فنی خود، پژمان منتظری را صدا زده و از وی بخواهد تا خط دفاعی را جلو بکشد.

در ادامه بازی مهدی طارمی روی کار تیمی بازیکنان تیم ملی در دقیقه 23 صاحب موقعیت گلزنی شد اما ضربه او با واکنش عالی رامی حماده دروازه بان تیم ملی فلسطین همراه بود تا باز هم دروازه حریف ایران بسته باقی بماند. در ادامه این صحنه نیز ضربه اشکان دژاگه با اختلاف بسیار اندکی از کنار دروازه فلسطین به بیرون رفت.

سامع مرعبا مهاجم تیم ملی فلسطین در دقیقه 27 روی غفلت مدافعان ایران صاحب موقعیت مسلم گلزنی شد اما شوت سرکش این بازیکن با واکنش فوق العاده بیرانوند همراه بود تا دروازه ایران بسته بماند.

ملی پوشان فوتبال ایران که اصرار زیادی به دادن پاس‌های صحیح داشتند توپ را به میلاد محمدی رساندند تا سانتر وی در دقیقه 43 را مهدی طارمی با بی دقتی به بالای دروازه حریف بزند.

بازیکنان فلسطین در دقایق پایان نیمه اول بازی رو به جلویی را از خود به نمایش گذاشتند اما حملات آنها هم نتیجه نداد تا دو تیم بدون زدن گل به رختکن بروند.

کارلوس کی روش در ابتدای نیمه دوم تصمیم به ایجاد تغییر در خط دفاعی تیمش گرفت تا پژمان منتظری جای خود رادر قلب خط دفاعی به محمدرضا خانزاده بدهد.

شاگردان کی روش همچون نیمه اول بازی را با حملات متوالی خود آغاز کردند تا مدفعان فلسطین تحت فشار قرار بگیرند. عملکرد بازیکنان تیم ملی در همان دقایق ابتدایی باعث شد تا ایران صاحب ضربه کرتر شود. اشکان دژاگه با ارسال دقیق این کرنر مهدی طارمی را صاحب موقعیت کرد تا مهاجم تیم ملی نخستین کل این بازی را به ثمر برساند.

پس ازاین گل بازهم مالکیت توپ برای شاگردان کارلوس کی روش بود. همچنین کادرفنی تیم ملی از مهاجمان می خواست تا فشار روی پاس های ترکیبی حریف را از همان جلو آغاز کنند. در ادامه این بازی، مسعود شجاعی به جای اشکان دژاگه وارد زمین شد تا بازوبند کاپیتانی را بر بازوببندد. همچنین مهدی ترابی نیز جای خود را به وریاغفوری داد تا بازیکن ملی پوش اسنقلال در پستی متفاوت به عنوان هافبک نفوذی بازی کند.

انتهای پیام/