به گزارش پارس نیوز،  تیم ملی فوتبال ایران از روز سه شنبه گذشته در کمپ اسپایر برای مسابقات جام ملت های آسیا در حال آماده سازی است.شاگردان کارلوس کی روش در حالی در یکی از مجهزترین کمپ های ورزشی دنیا مشغول آماده سازی هستند که طی روزهای اخیر بارها و بارها رضایت خود را بابت حضور در این کمپ اعلام کرده اند. روز گذشته نیز مسعود شجاعی خطاب به خبرنگاران حاضر در تمرین تیم ملی ضمن ابراز رضایت از امکانات کمپ اسپایر یکی از زمین های تمرین این مجموعه را با عنوان «مخمل» خطاب کرد و مدعی بود چرا کشوری با یک میلیون نفر جمعیت می تواند از چنین زمین های تمرینی و امکانات بهره مند باشد ولی ایران با ثروت گاز، نفت و... نمی تواند چنین امکاناتی را فراهم کند؟

کمپ اسپایر کمپی است که مربیان بزرگی چون گواردیولا و آنچلوتی از آن تعریف و تمجید کرده اند. حتی بازیکنی چون مسی هم امکانات آن را بی نظیر خوانده است. این کمپ شامل 8 زمین تمرینی است که یکی از آنها سربسته است. اسپایر به طور همزمان می تواند میزبان13 رشته ورزشی باشد. امکانات این کمپ 8 تیم حاضر در جام ملت ها را هم به قطر خواهد کشاند که این یعنی سود عایدی نصیب این کشور خواهد شد. در  حال حاضر سه تیم یعنی چین، ایران و عراق در اسپایر حضور دارند. تیم رئال مادرید هم قرار است هفته آینده در اسپایر اردو بزند و یک ماه دیگر هم تیم بایرن میهمان این کمپ خواهد بود. 

در سال های اخیر چهره های مطرح دیگری هم بوده اند که از اسپایر تعریف کنند و آن را بی نظیر بخوانند. ژاویهرناندز کاپیتان سابق تیم بارسا یک بار گفته بود: «امکانات اسپایر بی نظیر است.» تصور کنید او در حالی این صحبت را مطرح کرده است که از بارسا و از جایی که امکانات فوق العاده ای داشته است می آید. همچنین رائولگونزالس کاپیتان سابق رئال مادرید هم بعد از حضور در اسپایر این مجموعه را یک مجموعه خاص در دنیا معرفی کرد. 

تصاویری که خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس از کمپ اسپایر  تهیه کرده نشان می دهد که این کمپ تا چه حد مجهز است و بی دلیل نیست که کی روش از ماه ها قبل برای حضور در این مجموعه برنامه ریزی کرده است. در این کمپ بزرگ هتل مجللی هم  با نام العزیزیه ساخته شده و ملی پوشان فوتبال ایران در آن مستقر هستند. همچنین اعضای تیم ملی چین هم در این کمپ ورزشی حضور دارند و در زمین شماره 5 این مجموعه تمرینات خود را برگزار می کنند.

*تصویر بالا محل برگزاری تمرینات تیم ملی است

*یکی از 8 زمین تمرینی در کمپ اسپایر که تیم های مختلف از آن استفاده می کنند

*محوطه زمین تمرین تیم ملی تا به ساختمان Gym 

*زمین تمرینی تیم ملی زیر نور

*ساختمان Gym مجموعه  ورزشی اسپایر

*زمین مجاور تمرین تیم ملی 

با امکانات و زمین های باکیفیتی که مجموعه ورزشی اسپایر در اختیار تیم های ورزشی قرار می دهد این محل به «بهشت مربیان»  و به خصوص در شرایط فعلی تیم ملی ایران تبدیل شده و بی دلیل نیست که تمام تیم های آسیایی و حتی اروپایی برای برگزاری اردوهای خود چنین کمپی را انتخاب می کنند.