به گزارش پارس نیوز، 

21 سال قبل رئال برای هفتمین بار قهرمان اروپا شد.

با گل به یاد ماندنی پردراگ میاتوویچ در مقابل یوونتوس در آن شب جادویی آمستردام، 20 سال قبل رئال مادرید برای هفتمین بار قهرمان اروپا شد.

رئال مادرید که از سال 1956 تا 1966، موفق به کسب 6 قهرمانی در جام باشگاه های اروپا شده بود، برای فتح هفتمین جام تا 32 سال بعد و تغییر فرمت و نام بازی ها به لیگ قهرمانان اروپا صبر کرد. حالا در 21 سال گذشته، رئال مادرید 7 بار قهرمان اروپا شده و 6 بار هم موفق به فتح جام بین قاره ای/جام جهانی باشگاه ها شده است.

رئال مادرید روز شنبه، 58 سال بعد از کسب اولین جام بین قاره ای، موفق شد برای هفتمین بار قهرمانی در این رقابت ها را جشن گیرد. 58 سال قبل نسل طلایی رئال مادرید با غلبه بر پنیارول اروگوئه در سانتیاگو برنابئو به قهرمانی رسید و امسال، آخرین نسل از فاتحان رئال مادرید به امارات سفر کرد تا یک قهرمانی دیگر را جشن گیرد. به نظر می‌رسد رئال به انتظارات طولانی هم عادت دارد چرا که فاصله بین اولین و دومین قهرمانی رئال در جام بین قاره ای 38 سال فاصله افتاد!

ساخته شدن بخش اعظمی از این آمار و ارقام، مرهون فلورنتینو پرز است؛ مردی که به عقیده بسیاری رویکرد ثابت و مشخصی در قبال فوتبال نداشته است. رئال مادرید در تنها 5 سال گذشته 4 بار قهرمان اروپا شده، 4 بار جام جهانی باشگاه ها را برده و 3 بار هم سوپرکاپ اروپا را بالای سر برده است؛ جامی که اگر هدیه مارسلو به اتلتیکومادرید نبود، رئالی ها برای بار چهارم هم آن را برده بودند.

سلطه رئال مادرید غیرقابل انکار، غیرقابل سوال و غیر قابل بحث است. آن هم در حالی که دشمن قسم خورده یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال را در اختیار خود دارد.

9 سال قبل، کریس رونالدو پاسخ رئال به لیونل مسی بود. اما کهکشانی ها در ابوظبی نشان دادند که بردن بدون ستاره پرتغالی را نیز بلدند. رونالدو اکنون گل هایش را برای بانوی پیر فوتبال دنیا به ثمر می‌رساند، اما شاید این تغییر پیراهن و تغییر لوگوی آن همانند تصویر دوریان گری، از ارزش او کاسته باشد.

این نسل از رئال مادرید، پرافتخارترین دوران باشگاه را ساخته است و به جرات می‌توان گفت در بهره وری، از نسل آلفردو دی‌استفانو چیزی کم نداشته است.

در فرهنگ رئال مادرید پیروزی همواره مهمترین نقش را داشته است؛ بالاتر از شیوه و روش و هرچیزی نظیر این ها. چیزهایی که زمانی و در سایر تیم ها مهم ترین اصل بودند و حالا قربانی عمل گرایی و نتایج زمخت شده اند. همه چیز از آن شب بهاری آمستردام تغییر یافت.

انتهای پیام/