به گزارش پارس نیوز، در چند ساعت اخیر برخی رسانه ها از برگزاری مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران روی یک کشتی در جزیره کیش خبر داده و نوشته بودند، بازیکنان و عوامل تیم ملی روی یک کشتی تجمع می‌ کنند و چندین قایق جت با به اهتزاز در آوردن پرچم ایران، کشتی تیم ملی را همراهی خواهند کرد. همچنین روی خلیج فارس، بازیکنان تیم ملی توسط یک هواپیما از آسمان گلباران می‌ شوند و گروه های نمایشی و آواز محلی از اقصی نقاط ایران در این مراسم اجرا خواهد شد.

برای پیگیری این موضوع با غلامحسین زمان آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال  گفتگو کردیم و او در این باره بیان کرد: برگزاری مراسم بدرقه در تاریخ 14 در جزیره کیش قطعی نیست و امروز تصمیم گیری می شود. برخی از بازیکنان مشکل روادید دارند و امروز (شنبه) جلسه ای برگزار می کنیم و همه چیز نهایی می شود. 

گفتنی است، صحبت های زمان آبادی درحالی مطرح شد که مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران صبح امروز در گفتگو با رسانه ها بیان کرد که برای برگزاری مراسم بدرقه در جزیره کیش اسپانسر (حامی مالی) پیدا کردیم و  اگر شرایط مناسب باشد، بدرقه را برگزار می‌کنیم. خروج قبلی تیم ملی از ایران برای بازی‌های دوستانه ( تقابل با فلسطین، قطر و یک تیم دیگر) بود و آخرین خروج قبل از اعزام به جام ملت‌ها از جزیره کیش خواهد بود.

جام ملت های آسیا 2019 امارات درحالی از 15 دی آغاز می شود که تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روش در گروه D با تیم های یمن، ویتنام و عراق همگروه است و باید در نخستین دیدار 17 دی با یمن دیدار کند.