به گزارش پارس نیوز، هواداران پرسپولیس برای سال‌ها تیم امسال‌شان را به‌خاطر خواهند آورد، تیمی که قهرمان لیگ شد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید؛ اما دلیل ماندگاری تیم احتمالا این اتفاقات نیست، چون پرسپولیس با وجود نتایج درخشان از نظر فنی مشکلات جدی‌ای داشت. پرسپولیس،  عادت کرده بود به مشکلات و البته به جنگیدن با این مشکلات. تیمی که امسال برای همیشه نامش را در تاریخ باشگاه ثبت کرد، پرسپولیسی که خیلی ستاره نداشت، اما شاید بیش از هر زمان دیگری «تیم» بود.

پرسپولیس، هوای تازه و مخاطرات آن/ پنجره باز برای برانکو و تیمش دردسر می‌شود؟

باز شدن پنجره‌ها و تغییر هوا

بازشدن پنجره‌ها هوای تازه آورده است. پرسپولیس بعد از یک‌سال می‌تواند بازیکن بگیرد و از حالا همگان چشم‌انتظار رونمایی از پرسپولیس جدید هستند. از گفته‌ها چنین برمی‌آید که پرسپولیس نیم‌فصل دوم را حداقل با هفت بازیکن جدید شروع می‌کند، تغییراتی که به‌هیچ روی کم نیست. همه با آغوش باز به استقبال تغییرات رفته‌اند، به استقبال هوای تازه. تردیدی نیست که نیمکت قوی‌تر و بازیکنان جدید قدرت پرسپولیس را بیشتر خواهند کرد؛ اما این همه داستان نیست. مخاطرات این تغییر را هم باید در نظر گرفت. پرسپولیس در یک‌سال اخیر به فضایی خو گرفته است که دگرگونی به یک‌باره‌اش آسان نیست. ورود بازیکنان جدید اگرچه محدودیت‌ها را کم می‌کند، اما این فضا را ناگهانی عوض می‌کند. فضای‌انگیزشی وحشتناکی که بیراه نیست بگوییم عامل اصلی موفقیت‌های پرسپولیس بود. فضایی که با تمام وجود می‌خواست از دل محرومیت، دستاورد حاصل کند.

انتظارات تغییریافته

حالا انتظارات از پرسپولیس تغییر یافته است. پیش‌تر همه دنبال حفظ سنگر بودند تا قوای کمکی برسند. همه می‌خواستند هرطور شده این سال سخت بگذرد، اما با آمدن بازیکنان جدید این افق انتظار دگرگون می‌شود، حالا همه پرسپولیس کوبنده می‌خواهند و این مساله به تیم فشار می‌آورد. از طرف دیگر، با رخت بربستن به‌یکباره آن ‌انگیزه فوق‌العاده، تیم احتمالا دوره‌ای افت ‌انگیزشی خواهد داشت، انگار که همه کاری که باید می‌کرد، انجام داده است.

پرسپولیس، هوای تازه و مخاطرات آن/ پنجره باز برای برانکو و تیمش دردسر می‌شود؟

دوباره برانکو

سرمربی کروات پرسپولیس بی‌شک نقش اول موفقیت‌های خاص این تیم است. حالا که دوران محرومیت تمام‌شده نقش برانکو دوباره اهمیت می‌یابد. او باید روحیه پرسپولیس را به‌لحاظ ‌انگیزشی بالا نگه دارد، جاه‌طلبی را در تیم کماکان زنده ببرد و مهم‌تر انتظارات هواداران را تعدیل کند. کاری سخت. همه این روزها از هوای تازه می‌گویند اما مخاطرات این تغییر را نباید نادیده گرفت. چند هفته ابتدایی نیم‌فصل دوم بسیار مهم است. تیم جدید همواره با تیم پنجره‌های بسته مقایسه خواهد شد و از این رو زیر فشار است. شاید این هوای تازه خیلی هم به پرسپولیس نسازد.