به گزارش پارس نیوز، تیم ملی فوتبال ایران دوشنبه هفته جاری (۲۶ آذر) با ۱۴ بازیکن لیگ برتری و ۷ لژیونر برای برگزاری مرحله اول آخرین اردوی آماده سازی اش پیش از جام ملتهای آسیا به قطر رفت.

طبق برنامه ای که روز ۳ آذر در سایت رسمی فدراسیون فوتبال منتشر شد ۳ دیدار تدارکاتی برای شاگردان کارلوس کی روش در اردوی قطر برنامه ریزی شده بود اما در آن برنامه از دیدار تیم ملی با لبنان در تاریخ ۳۰ آذر به عنوان یک بازی تمرینی یاد شده بود اما در همان زمان یکی از مسئولان تیم ملی اعلام کرد برگزاری این دیدار قطعی نیست و مذاکرات برای فراهم شدن زمینه های برگزاری بازی با شاگردان میودراگ رادولوویچ همچنان ادامه دارد.

این درحالی بود که کارلوس کی روش ۲ روز بعد در نشست با سردبیران رسانه های ورزشی و برخی خبرنگاران اعلام کرد: من شخصا در قطر بودم و مذاکراتی را انجام دادم و برنامه مان را تنظیم کردیم. کمپ اردویی خوبی در قطر داریم و قرار است با لبنان و فلسطین بازی های تدارکاتی انجام دهیم. همچنین یک بازی با قطر در تاریخ ۳۱ دسامبر داریم که این مسابقه هم در قطر برگزار خواهد شد.

این اظهارات کی روش احتمال برگزاری بازی با لبنان را افزایش داد اما در روزهای منتهی به اعزام‌تیم ملی به اردوی قطر مسئولان تیم ملی همچنان اصرار به قطعی نبودن بازی با لبنان داشتند و حتی زمانیکه سامی صلاح الدین، سرمربی تیم دسته دومی البدع قطر اعلام کرد تیمش روز ۲۹ آذر در بازی تدارکاتی مقابل ایران به میدان می رود بلافاصله امیر حسین حسینی، مدیر رسانه ای تیم ملی اعلام کرد "نخستین باری است که نام چنین تیمی را می‌شنوم و نمی‌دانم چرا سرمربی این تیم چنین مطلبی را عنوان کرده است. برنامه دیدار‌های تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در اردوی پیش رو اعلام و این موضوع از سوی کارلوس کی روش هم تائید شده است. قرار نیست در اردویی که در کمپ اسپایر برگزار می‌شود با تیم باشگاهی بازی کنیم و تنها تیم قطری که به مصاف آن می‌رویم تیم ملی قطر است".

از طرفی در روز اعزام تیم ملی به قطر هم اطرافیان تیم ملی جواب قانع کننده ای درباره احتمال برگزاری دیدار با لبنان نداده و اعلام کردند تکلیف این موضوع در قطر مشخص خواهد شد.

با این وجود در حالیکه تنها یک روز تا زمان دیدار ایران با لبنان طبق برنامه ای که سایت فدراسیون فوتبال اعلام کرده زمان باقی مانده است لحظاتی پیش برنامه بازی های تدارکاتی تیم ملی در اردوی قطر اعلام شد که خبری از برگزاری این دیدار تمرینی نبود و شاگردان کی روش باید در ۳و۱۰ دی به ترتیب مقابل فلسطین و قطر بازی کنند.

شنیده می شود یکی از مهم ترین دلایل لغو دیدار با لبنان این بوده است که کی روش ابتدا قصد داشت با ۲۳ بازیکن نهایی اش که قرار است در جام ملتهای آسیا به میدان بروند در اردوی قطر شرکت کند اما پس از لغو این موضوع سرمربی تیم ملی تصمیم گرفت بازی با سدرها (لقب تیم ملی لبنان) برگزار نشود و از طرفی میودراگ رادولوویچ هم که باید تیمش را ۲۷ دسامبر به مصاف بحرین بفرستد به برگزاری دیدار با ایران روی خوش نشان نداده است.