به گزارش پارس نیوز، نشریه اسپانیایی «ال‌پایس» با انتشار خبری مدعی شد باشگاه رئال مادرید تماس‌هایی با ژوزه مورینیو برقرار کرده و به دنبال استخدام وی در تابستان 2019 است. دیه‌گو تورس که پیش از این کتاب مورینیو را به رشته تحریر در آورده بود، اشاره کرده که سران باشگاه رئال مادرید و به خصوص فلورنتینو پرس به دنبال همکاری مجدد با این سرمربی پرتغالی هستند.

باشگاه رئال مادرید ماه گذشته بود که پس از اخراج خولن لوپتگی، با قراردادی دو و نیم ساله سانتیاگو سولاری را به عنوان سرمربی جدید خود معرفی کردند، اما شکست‌های مشابه 3 بر صفر مقابل ایبار در لالیگا و زسکا مسکو در لیگ قهرمانان اروپا، مدیران باشگاه رئال مادرید برای ادامه همکاری با این سرمربی آرژانتینی را مردد کرده است.

طبق گزارش نشریه «ال‌پایس» اعضای هیئت مدیره باشگاه رئال مادرید، با نظرسنجی که بین خود انجام داده‌اند، اکثریت به همکاری مجدد با ژوزه مورینیو رأی داده‌اند. آنها بر این باورند که آقای خاص صاحب شخصیت و توانایی رهبری رئال است و این با جاه‌طلبی باشگاه همخوانی دارد.

رئال مادرید به دنبال این است تا در تاریخ یکم ماه جولای 2019 مورینیو را استخدام کند و اگر زودتر از این تاریخ هم بخواهد این سرمربی پرتغالی را استخدام کند، باید 5 میلیون یورو به عنوان غرامت به باشگاه منچستریونایتد بپردازد.

«ال‌پایس» خبر داد باشگاه رئال مادرید ابتدا پیشنهادی با دستمزد 15 میلیون یورویی به مورینیو ارائه کرده بود که مورد موافقت آقای خاص قرار نگرفته و در ادامه این باشگاه اسپانیایی پیشنهاد خود را به 20 میلیون یورو در سال افزایش داده و تعهد داده که در کنار در اختیار گذاشتن بودجه خوب، بازیکنان مدنظرش را نیز جذب کند.