به گزارش پارس نیوز، مسعود شجاعی پیش از سفر تیم ملی فوتبال کشورمان به قطر ضمن بیان این مطلب گفت: هر کاری می‌توانستیم انجام دادیم و اکنون با شرایط سخت به مسابقات می‌رویم و از مسئولان هم ناامید هستیم. در حال حاضر کار خاصی نمی‌شود انجام داد و بازی‌ها و اردوهایی که باید را به هر شکلی برگزار کردیم. هم‌اکنون باید خود را از نظر روحی و روانی آماده کنیم که ان‌شاءالله بتوانیم این تورنمنت سخت را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا هیچ‌کدام از مسئولان فدراسیون برای بدرقه تیم ملی نیامده‌اند، عنوان کرد: خودتان شاهد هستید و واقعاً حرفی برای گفتن نمی‌ماند. اولین بار است که این اتفاق می‌افتد. آنقدر درباره مشکلات حرف زده‌ایم که دیگر به هیچ‌کس هم برنمی‌خورد. واقعاً از این زشت‌تر نمی‌شود. ما به خاطر مردم که تیم ملی را دوست دارند راهی مسابقات می‌شویم و با نتایجی خوب جواب بی‌احترامی‌ها را می‌دهیم، چون حرف زدن دیگر فایده ندارد و پرداختن به این مسائل دیگر لوث شده است.

 

کاپیتان تیم ملی فوتبال درباره شانس موفقیت این تیم در جام ملت‌های آسیا نیز خاطرنشان کرد: تیم ملی آنقدر بازیکن مستعد دارد که همه چیز آماده است تا نتایج خوبی را در جام ملت‌ها بگیریم. فقط مشکل کم‌لطفی مسئولان است که دیگر به آن توجهی نداریم، چون زمانش نیست که بخواهیم به آن بپردازیم. فکر می‌کنم بهتر است تمرکزمان را روی بازی‌ها بگذاریم.

شجاعی راجع به اینکه توقع قهرمانی از تیم ملی انگیزه آنها را بیشتر می‌کند یا اینکه کارشان را سخت‌تر خواهد کرد، یادآور شد: هر دو مورد اتفاق می‌افتد. هم انگیزه‌مان بالا می‌رود و هم اینکه کارمان برای موفقیت بیشتر خواهد شد. من به شخصه به این تیم امیدوارم و برای بار آخر می‌گویم که از مسئولان ناامید هستیم و تنها امیدمان حمایت مردم، پیشکسوتان و بزرگ‌ترهای فوتبال است. امیدوارم در این تورنمنت هر یک از پیشکسوتان با هر ایده و تفکری که دارند اختلاف‌نظرها را کنار بگذارند و تیم ملی را حمایت کنند.