به گزارش پارس به نقل از فارس، کارلوس کی روش در ادامه مصاحبه مطبوعاتی خود در پاسخ به این سؤال که با کدام چوب جادویی توانست ایران را که در شرایط ناامیدی قرار داشت در آستانه صعود به جام جهانی قرار دهد، گفت: من چوب جادویی نداشتم اگر هر حس ناامیدی به وجود آمد به دلیل اشتباه اصحاب رسانه بود و شما مقصر آن هستید به این دلیل که همواره پیغام اشتباه را رسانده اید. یک روز تقاضای بازی دوستانه می کنید تا به بازیکنان جوان بازی برسد و وقتی که این فرصت داده می شود شما آنها را می کشید.

وی افزود: مقابل عمان در ساعت ۵ بعد از ظهر و گرمای ۴۰ درجه به میدان رفتیم، ۹۹ درصد دوستان حاضر در اینجا اگر دمای دفترشان ۴۰ درجه باشد به خانه خود می روند، تعدادی جوان را کنار هم قرار دادیم و شما آنها را تخریب کردید. چه اتفاقی افتاد؟ هواداران پیغام اشتباه گرفتند، شما سؤال پرسیدید به همین خاطر اظهار نظر صادقانه کردم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد اظهارنظر سرمربی کره جنوبی که گفته از ایران خوشش نمی آید، عنوان کرد: خوشحالم این سؤال را مطرح کردید. در این برهه ۴ تیم کره، ازبکستان، قطر و ایران نتایج شان در مسابقات تأثیرگذار است. باید بدانیم که به جای ۴ گزینه ۵ گزینه داریم و آقای چوی سرمربی کره که از ایران خوشش نمی آید هم وجود دارد. بسیار شفاف پاسخ او را می دهم و می خواهم رسانه های بین المللی پیغام من را به او برسانند. مطالبی که چوی می گوید به این معناست که او در دیدار با ازبکستان به اندازه کافی سخت تلاش نکرده است و کره با تمام وجود در این مسابقه به میدان نرفته است. او در این مطلب می گوید همان طور که به عنوان مربی وظیفه داریم بهترین عملکرد را داشته باشیم آنها چنین کاری نکردند.

کی روش تأکید کرد: او مایه ننگ و شرم بازیکنان کره است، او مایه شرم و ننگ فوتبال کره جنوبی است. او به مربیان فوتبال و هواداران ایران احترام نمی گذارد، او گله مند است که در ایران برخورد خوبی با کره نشده است در حالی که ما بهترین امکانات را در اختیارشان گذاشتیم، وقتی ۵ مرغ داریم اگر مقابل کسی که از گرسنگی رنج می کشد یک بال قرار دهیم این اتفاق معنایی ندارد اما اگر یک ران داریم و آن را با آن فرد تقسیم می کنیم او باید تشکر کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: به عقیده من سرمربی کره حق دارد صحبت کند و نظرش را بگوید اما حق بی احترامی به فوتبال ایران را ندارد. آخرین کلام من این است که او قبل از رسیدن کاروان ایران به کره باید از هواداران و فوتبال ایران و همچنین هواداران کره عذرخواهی کند. مطمئنم او دیگر احترامی که بازیکنان کره برایش قائل بودند را ندارد. بسیار خوشحال هستم و می خواهم قبل از دیدار مقابل کره جنوبی پیراهن ازبکستان را خریداری کنم و به او هدیه بدهم. امیدوارم شجاعت این را داشته باشد تا هنگام بازی با ایران پیراهن ازبکستان را تن کند. برای مربیان بین المللی چوی مایه شرم است هر چند که تأکید می کنم این مسئله ربطی به فدراسیون کره و هیچکدام از بازیکنان این تیم ندارد. برای هواداران و بازیکنان کره احترام قائل هستیم.

وی در ادامه یادآور شد: مطلب آخری که می خواهم عنوان کنم و شما از آن اطلاع ندارید این است که ما در بوسان بازی می کنیم و طبق قوانین فیفا فاصله تا فرودگاه بسیار زیاد است. با همکاری خوبی که بین فدراسیون ایران و کره وجود داشت ایران به بوسان پرواز می کند. این شخص که بعضی ها لقب مربی بر او گذاشتند و چنین حرفی را گفته باید از سوی فدراسیون کره مجبورش کنند که از تیم ملی ایران تا قبل از سفر به کره عذرخواهی کنند و یا راه دیگری که او دارد این است که می تواند آقای چوی از سمت خود استعفا دهد.