به گزارش پارس نیوز، 

رونامه دیلی میل نوشت: زیدان پس از تصمیم به جدایی از رئال مادرید در تابستان سال گذشته و پس از رساندن کهکشانی ها به سومین جام پیاپی لیگ قهرمانان اروپا، از حرفه سرمربی گری دور مانده است.

در واقع، از آن تاریخ تاکنون همواره از زیدان به عنوان محتمل ترین گزینه جانشینی «خوزه مورینیو» سرمربی کنونی شیاطین سرخ، یاد شده است.

با این حال، اگرچه مدیر برنامه های کاپیتان اسبق تیم ملی فرانسه در ماه اکتبر در اظهار نظری لیگ برتر جزیره برای زیدان «فاقد جذابیت» عنوان کرد اما ونگر معتقد است که لیگ برتر انگلیس تنها لیگی است که می تواند چالش مورد نظر هموطنش را برای او ایجاد کند.

ونگر در این خصوص خطاب به زیدان اظهار داشت: اگر می خواهی در سطح بالا کار کنی، باید به انگلیس بروی؛ انگلیس تنها کشوری است که شش تیم برای قهرمانی می جنگند؛ این در حالی است که در سایر کشورها معمولا تا ژانویه می توان مطمئن بود که چه تیمی قهرمان خواهد شد.

سرمربی سابق توپچی ها در ادامه افزود: زیدان در وضعیت پیچیده ای قرار دارد چرا که او سابقه بودن در بزرگ ترین باشگاه جهان را دارد و تنها با رفتن به دومین تیم بزرگ جهان راضی می شود و این بدان معنا است که او در دو راهی گیر کرده است.

ونگر تصریح کرد: یا باید پروژه بلند مدت تشکیل یک باشگاه و پرورش آن را انتخاب کند یا اینکه باید به تیمی با قابلیت قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا باز گردد.

لازم به ذکر است ونگر نیز پس از 22 سال از در تابستان سال جاری نیمکت توپچی ها را ترک کرد. وی در طول این مدت سه بار قهرمان لیگ برتر و هفت بار قهرمان جام اتحادیه شد ولی در حال حاضر بدون تیم است.

انتهای پیام/