به گزارش پارس ، به نقل از مهر، مهدی نکودست در پاسخ به این پرسش که هدف از برگزاری جشنواره فوتبال چیست؟ گفت: امروزه در دنیا فوتبال یکی از جلوه های اصلی برگزاری جشنواره هاست. تبدیل فوتبال به یک صنعت بین المللی که رابطه ای تنگاتنگ با حضور مخاطب، هیجان، نشاط، اقتصاد، سیاست و فرهنگ دارد، هرساله میلیون ها ساعت از وقت، انرژی و توجه مردم را در تمام دنیا به خود اختصاص داده است. اولین جشنواره با اعتقاد به جایگاه ویژه ورزش فوتبال و بهره برداری از ظرفیت های بیشمار آن برگزار می گردد.

وی افزود: نمایش و تجلی دستاوردهای باشگاه های فوتبال کشور، ایجاد بستر مناسب برای نوآوری ها و تبادل اطلاعات، ایجاد فضای نشاط و روحیه رقابت سالم، تجلی ارزش های فرهنگی و ورزشی، معرفی آخرین تجهیزات و فناوری ها از جمله اهداف این جشنواره هستند که با هدایت و نظارت ارزشمند بخش متولی در فدراسیون فوتبال و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تعریف شده اند.

مهدی نکودست بر مورد برنامه هایی که برای این جشنواره در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: بخش اصلی جشنواره به نمایش گذاشتن دستاوردها، مستندات، سوابق و نوآوری های باشگاه های فوتبال در نمایشگاه است که فضایی مطلوب جهت مذاکرات، همفکری ها و تبادل تجربه و آموزه های مدیریتی می باشد. برگزاری نشست های تخصصی از جمله، نشست مدیران باشگاه ها با هدف بررسی چالش ها و نشست های تخصصی جهت بررسی وضعیت فوتبال پایه در ایران از دیگر بخش های جشنواره است. به پیشنهاد کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال برگزاری آزمون استعدادیابی و اجرا و انتخاب برترین های حرکات نمایشی ازدیگر برنامه های جشنواره می باشد.

مسئول ستاد برگزاری اولین جشنواره فوتبال در پاسخ به این پرسش که جهت تقویت رویکردهای فرهنگی نمایشگاه چه برنامه ای دارید، گفت: یکی از بخش های جذاب جشنواره نمایش آثار مکتوب، فرهنگی و هنری در بخش ویژه ای از نمایشگاه است و مهمتر از همه تعامل و مشارکت بالای رسانه ها در جشنواره است که پیش از برگزاری با پوشش مناسب خبری، ستاد برگزاری را یاری می دهند و در زمان نمایشگاه با توجه به پیش بینی بخش ویژه جهت حضور رسانه ها در نمایشگاه با نقد، پیشنهاد و گفتگو در کاربردی شدن و جذاب تر شدن نمایشگاه اهتمام می ورزند.

اولین جشنواره تخصصی فوتبال ایران ۲۹ مرداد تا اول شهریورماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.