به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، هفته گذشته سران فدراسیون فوتبال امارات در اقدام تحریک آمیز اسم لیگ این کشور را به لیگ" خلیج ع ر ب ی" تغییر دادند و دست به جعل تاریخی بزرگی زدند.

شیخ سلمان بن ابراهیم، رییس جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا که در حال حاضر در امارات به سر می برد از اقدام اماراتی ها حمایت کرد!

او گفت: فکر جالبی بود. امارات سرزمین چنین اقداماتی است. ما از تصمیم آنها بسیار خوشحالیم. پیام اماراتی ها به همه کشورهای منطقه رسید. ما چنین اقدامی را ارج می نهیم. امیدوارم که چنین اقداماتی ادامه یابد و باعث ایجاد اتحاد و همبستگی میان کشورهای منطقه شود.

بن سلمان بحرینی که در رقابت با یوسف سرکال اماراتی با اختلاف فاحشی به پیروزی رسید و سکان هدایت AFC را بر عهده گرفت، درباره تغییر در برگزاری لیگ قهرمانان آسیا گفت: کمیته مسابقات در نظر دارد که تعداد کشورهای شرکت کننده در این رقابت ها را از ۱۴ کشور به ۲۳ کشور تغییر دهد. هنوز به نتیجه گیری و جمع بندی کاملی در این زمینه نرسیده ایم. پس از توافق نهایی آن را اعلام خواهیم کرد.

او درباره جام ملت های آسیای ۲۰۱۵ که قرار است به میزبانی استرالیا برگزار شود، گفت: استرالیا بهترین رقابت قاره ای در جهان را برگزار خواهد کرد. ما در این موضوع هیچ شکی نداریم، چرا که آنها در بازی های المپیک سیدنی ۲۰۰۰ آزمون خود را به خوبی پس دادند و میزبان خوبی بودند. جام ملت های آسیا بسیار کوچک تر از رقابت های المپیک است. ما آمادگی های استرالیا را برای برگزاری این رقابت ها از نزدیک پیگیری می کنیم. در این شکی نداریم که میزبانی استرالیا کامل خواهد بود و مشکلی به وجود نخواهد آمد.