به گزارش پارس نیوز، هجمه علیه داوری در لیگ برتر فوتبال در روز های اخیر بیشتر از آنکه در فضای واقعی صحت داشته باشد در فضای مجازی شکل گرفته است.

هواداران سرخابی آنقدر در کانال های اختصاصی به هر چیزی گیر دادند تا این اتفاق به کاپیتان های دو تیم رسید و رحمتی و سید جلال هم وارد این بازی شدند.

روز گذشته دیدار پرسپولیس و پارس با برتری سرخپوشان به پایان رسید و حداقل در این دیدار تیم قرمز پوش توانست قاطعانه پیروز شود و باز هم در فضای مجازی هوادران تیم رقیب این پیروزی را منتسب به وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال و کمیته داوران خواندند.

روز گذشته یک گل پرسپولیس مردود اعلام شد که شبهات زیادی در مورد این گل وجود دارد و از سوی دیگر در صحنه های خطا هم تیم معترض، پرسپولیس بود و باز هم در فضای مجازی داوران متهم شدند.

از سوی دیگر تیم فوتبال استقلال یک گل سالم را درون دروازه پدیده قرارداد داور بازی هم به اشتباه گل را مردود کرد و در سوی مقابل قرمزها در کانال های اختصاصی علیه تیم رقیب مطلب نوشتند و نشر دادند.

خوی سکونشینی و هواداری به بازیکنان دو تیم هم سرایت کرد و دست آخر رحمتی و چند تن از بازیکنان و مدیران استقلال هم در این باره اظهار نظر کردند تا در سوی دیگر سید جلال حسینی و برانکو و دیگر پرسپولیسی ها در جواب آنها ادعاهای جدید را مطرح کنند.

کمیته های قضایی فدراسیون فوتبال در اینباره هنوز سکوت کردند و به جز یک مورد که مربوط به سپاهان می شود هنوز واکنش خاصی نشان ندادند.

منطق فوتبال خارج از بحث هواداری برای هر فرد به ظاهر فوتبال شناس هم محرز است که برخی ادعاها علیه داوری و تیم حریف فقط از روی تعصب کورکورانه است و در دنیای واقعی و نگاه عادلانه هیچکدام از این اتهام ها به داور،حریف و یا دستگاه ورزش وارد نیست.

توهین های زیادی در فضای مجازی نسبت به اجزای فوتبال شکل گرفته است و جالب تر اینکه از سوی مدیران تیم ها نه تنها تقبیح نمی شود بلکه ترغیب هم شده و تا جایی پیش رفته که یک مدیر یا سرمربی در نقش هوادار حرف های سکویی می زند.

اشتباهات داوری همیشه وجود دارد و باید فکری به حال آن کرد اما باور کنید برای همه تیم ها وجود دارد بسته به اشتباهات شاید یکی درصد بیشتر و یکی کمتر از سود و زیان نصیبش شود.

کمک داور ویدئویی هم دردی را دوا نمی کند. این تعصب کورکورانه ای که ما می بینیم برای آن هم حرف در می آوردند.

امان از فضای مجازی که روی واقعیت ها را پوشانده است.