به گزارش پارس نیوز، کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال روند بررسی و معرفی بازیکنان طی چند روز آینده را تشریح کرد.

کی‌روش در پاسخ به سوالی درباره اینکه پس از اعلام لیست 35 نفره آماده‌باش، قدم بعدی چه خواهد بود، گفت: مطمئنا قدم بعدی بسیار شفاف و مشخص است. ما خودمان را مهیای اعلام لیست تیم ملی در صبح روز یکشنبه خواهیم کرد. متاسفانه برنامه آماده‌سازی ما به‌خاطر برخی مشکلات و موانعی که پیش رو داشتیم تغییر کرد و مجبور شدیم برنامه را با موانعی که بر سر راه داشتم تطبیق بدهم. با در نظر گرفتن این مشکلات، مجبور شدم لیست نهایی را زودتر از زمانی که توقع آن را داشتم اعلام کنم.

وی تاکید کرد: البته باید ذکر کنم که چند روز آینده روزهای حیاتی و قابل تعمقی از بُعد بررسی‌های فنی خواهد بود. بازبینی‌هایی که من شخصا بر روی هر کدام از بازیکنان خواهم داشت. من به همراه سایر اعضای کادر عملکرد فنی، بازیکنان را با یک تحلیل مجدد عمیق در چند روز آینده بررسی خواهیم کرد. در نتیجه باید تلفیقی از پایه‌های اصلی تیم که ما آماده جام جهانی روسیه کردیم و همینطور شرایط فعلی که ما با آن مواجه هستیم ایجاد کنیم و باید تصمیم ما تلفیقی از این دو حالت را به همراه داشته باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بازیکنان مصدوم تیم ملی افزود: البته باید اعتراف کنم که طی چند هفته گذشته نگرانی زیادی در مورد بازیکنان مصدوم تیم داشتم. مطمئنا این موضوع شرایط بازیکنان را برای جام ملتها تحت تاثیر قرار خواهد داد. به خاطر اینکه توقع من این بود که آن بازیکنان در حال بازی کردن و اصطلاحا در حال پرواز باشند. اما این فوتبال است و این اتفاقات هم جزئی از فوتبال است. ما فقط باید تمام اتفاقات و تجاربی که در گذشته تجربه کردیم را در نظر بگیریم. در چند روز آینده به همراه کادرم روز و شب، ساعت‌ها و ساعت‌های طولانی عملکرد فنی بازیکنان را مورد بررسی مجدد قرار خواهیم داد. ما همه اطلاعات و آمار عملکردی بازیکنان به همراه فشرده و چکیده بازی و عملکرد بازیکنان داخلی و خارجی را طی 4 سال گذشته در اختیار داریم و طبق روال همیشه سعی می‌کنیم تا یک تصمیم فنی دقیق، صادقانه و تاثیرگذار اتخاذ کنیم. البته امیدوار هستیم خداوند هم به ما کمک کند تا بهترین تصمیم و 23 نفر نهایی را انتخاب کنیم. 

کی‌روش در ادامه گفت: البته لیست 23 نفره‌ای که اعلام می‌شود لیستی بسته نخواهد بود؛ چراکه ما تا 5 دی‌ماه فرصت داریم و می‌توانیم تا آن تاریخ لیست خود را بررسی کنیم. به همین خاطر ما یک لیست آماده‌باش هم خواهیم داشت و در نتیجه هر اتفاقی می‌تواند بیافتد.

وی افزود: مطمئنا فرقی نمی‌کند که کدام 23 بازیکن نهایی انتخاب شوند، ولی تک‌تک بازیکنان تلاش خود را خواهند کرد تا روحیه لازم را برای حضور در تیم ملی داشته باشند. نگرش بازیکنان من باید خاضعانه و مثل همیشه به دور از هرگونه غروری که تا امروز نشان دادند، باشد و کمال فروتنی برای جنگیدن برای منافع تیم ملی را قطعا تک تک بازیکنان من خواهند داشت. این 23 بازیکن مطمئنا آماده هستند خودشان را برای تیم فدا کنند و همانطور که همیشه گفتیم پیراهن تیم ملی را فراتر از منافع شخصی خودشان دانسته و خواهند دانست. برای اینکه بتوانند رویای هواداران فوتبال ایران را جامه عمل بپوشانند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به سوالی درباره مسابقات جام ملت‌های آسیا گفت: همه می‌دانند که ما به این مسابقات با توقعات بالا از تیم ملی وارد خواهیم شد ولی ما نگرش و تفکرمان مثل همیشه این خواهد بود که بیشترین تلاشمان را به کار ببندیم و به تک تک حریفانمان از عراق و ویتنام و یمن گرفته تا استرالیا و ژاپن و کره جنوبی احترام بگذاریم. ما برای تک تک حریفان‌مان احترام خاصی قائل هستیم و این مسئولیت را کاملا حس می‌کنیم. همه باید چالشی را که ما پیش رو داریم را درک کنند و چالش اصلی ما یک مسابقه دو  100 متر کوتاه نیست و ما با یک چالش ماراتن‌گونه سروکار داریم که جام ملتهای 2019 امارات است. 

کی‌روش تاکید کرد: در نهایت، افرادی که کیفیت فوتبالی بالاتری دارند و تیمی که روحیه تیمی بهتری دارد و کسانی که می‌توانند به‌دور از غرور و با فروتنی تا سرحد توانشان بجنگند و تنها یک چیز در ذهن دارند و آن پیراهن تیم ملی است و یک چیز در قلبشان دارند و آن هم عشق به هواداران تیم ملی‌شان است موفق خواهند بود.

وی در پایان افزود: من تقریبا تیم ملی فوتبال ایران را در حدود 90 مسابقه هدایت کرده‌ام و همیشه یک خواسته غیرقابل مذاکره از بازیکنان داشته‌ام. بازیکنان من باید همیشه صحبت‌شان را در زمین مسابقه انجام دهند. این تنها جایی است که بازیکنان واقعی در آنجا صحبت می‌کنند، درون زمین. چرا این خواسته را از آنها دارم؟ چون این یک اصل و وظیفه اصلی آنها است چون رقبای آنها که آرزوی حضور در تیم ملی را داشتند و به هر دلیلی نتواستند به تیم ملی بیایند باید ببینند که این بازیکنان در زمین مسابقه به خوبی کار خود را انجام می‌دهند. این تنها راه و جایی است که بازیکنان من باید صحبت کنند، درون زمین؛ و باید نشان دهند که بدنهای خود را به بهترین نحو ممکن در پیراهن تیم ملی و داخل زمین مسابقه قرار داده‌اند. در هر لحظه و در هر صحنه از بازی چیزی که بازیکنان باید نشان بدهند این است که آنها این حق و این اجازه را داشته‌اند که این پیراهن را درون و بیرون زمین بر تن کنند.