به گزارش پارس نیوز، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از بازی استقلال با پدیده که ظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد، گفت: فردا بازی بسیار سختی با تیم خوب پدیده داریم. آنها با قدرت بازی می کنند. 

وی افزود: چند بازی آخر پدیده را دیده ام. باید عملکرد سطح بالایی داشته باشیم. آنها کار تیمی بسیار خوبی دارند. باید با نهایت توانایی و تلاش در زمین ظاهر شویم.

سرمربی استقلال تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم بعد از بازی بگوییم نتیجه خوبی گرفته ایم. از بازی های قبل اعتماد به نفس خوبی گرفته ایم. امیدوارم همان کیفیت و ذهنیت برنده را برای بازی فردا داشته باشیم. مطمئنم هواداران هم به ورزشگاه می آیند. ما به آنها نیاز داریم. هواداران یار دوازدهم ما هستند. 

شفر درباره برنامه نیم فصل استقلال و احتمال برپایی اردوی تدارکاتی، تصریح کرد: از چند هفته قبل صحبت در این خصوص را با مدیرعامل باشگاه شروع کرده ایم. سه چهار گزینه داریم. امیدوارم این اتفاق رخ بدهد. اردوی نیم فصل برای ما خیلی مهم است. مدیرعامل در حال تلاش است و امیدوارم تا یکی دو روز دیگر تایید نهایی را به ما اعلام کنند.

سرمربی استقلال ادامه داد: هم اردوی داخلی مدنظر داریم و هم اردوی خارجی.

شفر درباره احتمال حضور استقلال در اردوی کیش و اینکه آیا با این اردو موافق است؟ گفت: اردوی کیش در اولویت سوم ما قرار دارد. کیش جزیره زیبایی است ولی مهمتر این است که اردوی ما خارج از ایران باشد.

سرمربی استقلال در خصوص حضور تعدادی از بازیکنان تیمش در اردوی تیم ملی و تیم امید و اینکه آیا این مسئله به برنامه هایش لطمه نمی زند؟ اظهار کرد: از این بابت خوشحالم. تیم ما بازیکنان خوبی دارد. حسینی، روزبه، پژمان، کریمی و وریا در تیم ملی هستند. همه دیدند ما سخت در باشگاه کار کردیم. اینکه الان این بازیکنان به تیم ملی دعوت شده اند خیلی خوب است نسبت به زمانی که با تیم السد بازی داشتیم. برای تیم امید این کار سخت تر است چون اردوهای این تیم طولانی است و بازیکنان خسته و مصدوم می شوند. مثل رضا کریمی که در اردوی عمان مصدوم شد و همراه این تیم بود. زمانی که بازیکنان ما مصدوم می شوند باید به معاونت پزشکی باشگاه بروند ولی رضا کریمی در عمان ماند. اللهیار صیادمنش هم به استراحت نیاز دارد. اگر او هم بخواهد وارد اردو  شود احتمال مصدومیتش بالا است. بازیکنان ما ماشین نیستند و برای همین احتمال آسیب دیدگی آنها هست.

شفر درباره دلایل جدایی سانیاک از استقلال خاطرنشان کرد: قبل از اینکه راجع به سانیاک صحبت کنم باید نکته ای بگویم که مهم است. من همواره صادق هستم و حرف راست می زنم. از روز اول که آمدم راجع به تیم، هوادار و کادرم صحبت کردم و همیشه صادق بوده ام. استقلال بسیار بیشتر از یک باشگاه عادی و مثل بارسلونا و رئال مادرید و بایرن است. می دانم باشگاه بزرگان بسیار بزرگی داشته است. می دانم آقای پورحیدری چه کاری برای استقلال کرده است. این یک باشگاه بزرگ و ویژه در آسیا است. رفتاری هم که ما از خود به نمایش می گذاریم باید همینطور باشد. هر وقت اینجا هستم و در تمام نشست های خبری ام صداقت دارم.

وی که به نظر می رسید از معاون باشگاه استقلال بابت مصاحبه علیه سانیاک ناراحت و گلایه مند بود، بدون نام بردن از وی افزود: درباره سانیاک همه چیز را می دانم. نه اینکه بخواهم بعد از پست اینستاگرمی وی متوجه شوم. سانی بیمار بود. احترام برایم بسیار بسیار مهم است. یعنی وقتی یک نفر مریض می شود باید به او احترام گذاشت مثل پادوانی و سانیاک. باید به کسانی که در تیم دچار مشکل هستند کمک کنیم نه اینکه علیه آنها باشیم. بارها با سانیاک در ارتباط بودم و شرایطش را پرسیدم و اینکه آیا امکان دارد به تیم برگردد یا خیر. 

سرمربی استقلال تاکید کرد: در مورد سانی با مدیرعامل باشگاه صحبت کردم. ساشا پسرم هم در این خصوص صحبت کرد و خواهش کردم او را تحت فشار نگذارید چون بیمار است. مدیرعامل هم پذیرفت. ممکن نیست کسی بر خلاف آن رفتار کند. استقلال یک باشگاه جهانی است. باید با جایگاهی که استقلال دارد رفتار مهربانانه و با احترام بگذاریم و باید آنرا به همه دنیا نشان بدهیم. اگر یک نفر بخواهد در این مسیر نباشد و در تیم احترام نگذارد، برای ما مشکل ساز می شود. ما فردا بازی داریم. همیشه ۳۰ درصد قدرت و تمرکز من صرف این مسائل می شود. همیشه می گویم صحبت اضافه انجام ندهید. ما استقلال هستیم و باید رفتاری در شان استقلال داشته باشیم. بارها گفتم مدیرعامل و سرمربی می توانند راجع به مسائل اصلی صحبت کنند. ما بهترین هواداران را در آسیا داریم و در قبال آنها مسئول هستیم. وقتی به رشت رفتیم بعضی از هواداران ما از شدت خوشحالی گریه می کردند. ما باید مثل رئال رفتار کنیم و ساکت باشیم. چرا رئال مدام قهرمان می شود چون آنجا آرام است. مسیر حرکت ما همین است. امیدوارم تصمیم گیران در استقلال این مشکل را برای ما حل کنند. 

وی درباره انتخاب دستیار جدیدش گفت: ما با مدیرعامل چند روز قبل صحبت کردیم. یک دستیار مدنظر داریم که او منتظر پیش قراردادش است. مدیرعامل باشگاه در جریان موضوع هست و قرار است این پیش قرارداد را برای وی بفرستد. 

در پایان نشست خبری یکی از خبرنگاران صدا و سیما درباره مذاکره با بازیکنان خارجی استقلال از شفر سئوال کرد که مدیر رسانه ای استقلال تاکید کرد شفر نه با صدا و سیما صحبت می کند و نه به سئوالات غیر فنی پاسخ می دهد!