به گزارش پارس نیوز، در هفته‌های اخیر و همزمان با نزدیک شدن به پایان نیم فصل نخست لیگ برتر برخی از مربیان و مسئولان تیم‌ها بار‌ها علیه داوران، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اظهارات تندی را مطرح کردند. سرآمد این افراد امیر قلعه نویی، سرمربی سپاهان و برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس هستند که پس از برگزاری دیدار تیم هایشان به ترتیب مقابل پرسپولیس و ذوب آهن با الفاظی جنجالی اعتراض خود را به تیم داوری نشان دادند و صحبت‌های آن‌ها حواشی مختلفی را در پی داشت.

از طرفی کارلوس کی روش و دستیارانش هم در هفته‌های اخیر بار‌ها با انتشار پست‌های جنجالی در اینستاگرام نسبت به برانکو ایوانکوویچ انتقاد‌های تندی را مطرح کرده اند که این امر با واکنش منفی سرمربی، مسئولان، هواداران و بسیاری از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس همراه شد.

در چنین شرایطی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای تلطیف فضای پرتنش این روز‌های فوتبال ایران دست به کار شده و قصد دارد با احضار افرادی که چنین مصاحبه‌هایی انجام می‌دهند حدی آرامش را به فوتبال ایران تزریق کند.

مرتضی تورک، رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار ما درباره این موضوع اظهار داشت: برای تمام افرادی که در مدت اخیر چنین اظهارات پرتنشی داشته اند در کمیته اخلاق پرونده تشکیل شده و تمام این نفرات باید در این کمیته حاضر شده و نسبت به مطالب مطرح شده پاسخگو باشند. چنین مصاحبه‌هایی عرف و نظم ورزش کشور را به هم می‌ریزد و کمیته اخلاق این حرف‌ها را به شکل جدی رصد می‌کند.

به این ترتیب پس از احضار امیر قلعه نویی به کمیته اخلاق باید منتظر دعوت برانکو و کی روش هم به این کمیته باشیم. با توجه به اینکه تنها ۲۵ روز به آغاز جام ملت‌های آسیا زمان باقی مانده است احتمال دارد اعضای کمیته اخلاق با مصلحت اندیشی و در نظر گرفتن آرامش تیم ملی دعوت از سرمربی این تیم را به تعویق اندازند.