به گزارش پارس نیوز، ایرج عرب در گفت‌وگو با خبرنگاران ، درباره انتخابش به‌عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: از حُسن اعتماد مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان تشکر می‌کنم. همچنین از زحمات دوست عزیزم حمیدرضا گرشاسبی که بخشی از عمرش را برای باشگاه گذاشت، ممنونم. بسیاری از افتخارآفرینی‌های پرسپولیس را مدیون مدیریت ایشان هستیم. به‌عنوان هوادار عاشق پرسپولیس و به‌دور از هر گونه حاشیه همه توانم را به‌کار می‌برم تا تیم روند خود را ادامه داده و ما هم بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

وی در مورد ناراحتی بازیکنان از بی‌توجهی به تیم و عدم پرداخت مطالبات آنها تصریح کرد: این را نمی‌توان بی‌توجهی دانست، بحث تغییر مدیریتی و عدم ثبات مشکلاتی را به‌وجود آورد که با تدبیر وزیر ورزش حل شد. این ثبات ایجاد شده و قصد داریم با برنامه کوتاه‌مدت مشکلات مالی را حل کنیم. مشکل خاصی نیست و به‌زودی حل می‌شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه برخی‌ها به انتخاب او واکنش نشان داده‌اند، گفت: من در سطح وزارتخانه و با مدیرکل استانی هم کار کرده‌ و در بطن ورزش کشور بوده‌ام. هر کسی مسئول می‌شود، این حاشیه‌ها به‌وجود می‌آید، اما جای پرداختن به آن نیست. نباید به گذشته نگاه کرد و باید آینده را دید.

عرب در واکنش به بحث استقلالی بودن او گفت: این موضوع به‌نقل از علی پروین یکی از بزرگان پرسپولیس مطرح شد که ایشان آن را تکذیب کردند. وقتی ایشان تکذیب کرده، دیگر نباید به آن بپردازیم. اهل حاشیه نیستم و بیشتر کار می‌کنم و عملگرا هستم و از تجربیات بزرگان استفاده خواهم کرد. در یک سالی که حضور داشتم، با وجود اینکه بخش عمده‌ای از کارها را انجام دادم، اما خیلی در حاشیه نبودم.

وی در رابطه با برنامه باشگاه برای تقویت پرسپولیس در نیم‌فصل دوم گفت: پس از بازی روز جمعه پرسپولیس برابر پارس جنوبی، موضوع تقویت تیم را آغاز می‌کنیم و جای نگرانی نیست.