به گزارش پارس نیوز، تیم فوتبال سایپا توانست با پیروزی مقابل صنعت‌نفت آبادان به جمع چهار تیم پایانی جام حذفی ایران برسد. ستاره این مسابقه مهدی ترابی بود که توانست دو گل زیبا به ثمر برساند و سهم بزرگی در صعود سایپا به نیمه‌نهایی جام حذفی ایفا کند.

 

ترابی سال گذشته با ۱۰ گل به عنوان گلزن ترین هافبک لیگ ایران معرفی شد و همین آمار خوب و نمایش‌های دلپذیر باعث شده کارلوس کی‌روش او را به اردوی تیم ملی ایران دعوت کرده و یکی از ۲۳ بازیکن لیست ایران در جام جهانی نیز باشد.


همگان در این فکر بودند که با توجه به درخشش ترابی در لیگ برتر و همچنین حضور در جام جهانی وی به یک تیم اروپایی یا حداقل حوزه خلیج فارس بپیوندند اما در یک اقدام ناگهانی به تیم قهرمان ایران یعنی پرسپولیس پیوست تیمی که به زعم خود او تیم محبوب دوران کودکی ترابی بود و وی آرزوی پوشیدن پیراهن آن را داشته است.


محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکنان باعث شد ترابی نتواند قرارداد خود با این تیم را ثبت کند و به همین دلیل یک نیم فصل به سایپا قرض داده شد تا با اتمام مدت محرومیت پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی به این تیم بپیوندند.


پس از پیوستن ترابی به پرسپولیس باشگاه تراکتورسازی تبریز مدعی شد با ترابی قرارد امضا کرده بوده و وی باید برای این تیم به میدان برود موردی که ترابی آن را تکذیب کرد و همین امر باعث شد پرونده به کمیته اخلاق ارجاع شود. این اتفاقات موجب شد تا ترابی نتواند در ابتدای فصل کیفیت همیشگی خود را نشان دهد و مشخص بود این مسائل و خطر محرومیت او را تحت تاثیر قرار داده و باعث شده وی روندی نزولی را در پیش بگیرد.


پس از حکم کمیته اخلاق مبنی بر بی‌گناهی مهدی ترابی این بازیکن با فراق بال و با اعتماد به نفس کامل پا به مسابقات گذاشت و نشان داد مشکل او در ابتدای فصل ، تنها یک مشکل روحی بوده که کاملا برطرف شده و او آماده است تا عملکرد ضعیف خود در ابتدای فصل را جبران کند. وینگر می‌پوش سایپا در لیگ و جام حذفی عصای دست دایی بوده و توانسته با گل‌ها و پاس‌گلهای خود سایپا را به جمع ۴ تیم برتر جام حذفی فوتبال ایران برساند.


آماده شدن مهدی ترابی از یک سو برای علی دایی خوش یمن بوده و از یک سو هم موجب خوشحالی برانکو و هواداران پرسپولیس نیز شده است. ترابی در نیم فصل پیراهن پرسپولیس را بر تن خواهد کرد و یکی از بازیکنان فیکس پرسپولیس خواهد بود. هواداران پرسپولیس و برانکوایوانکوویچ بسیار امیدوارند که ترابی تمام پتانسیل خود را در این تیم نشان دهد و تبدیل به ستاره‌ی شماره‌ی یک پرسپولیس در لیگ‌برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا شود.