به گزارش پارس نیوز، طبق ادعای سایت واخو، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به افرادی که احتمال دارد به عنوان جانشین پاتریس کارترون، سرمربی فرانسوی سابق تیم الاهلی مصر انتخاب شوند اضافه شد.

این مربی به دلیل کسب نتایج ضعیف از سرمربیگری شیاطین سرخ قاهره (لقب الاهلی) برکنار شد و اکنون نام هایی، چون کارلوس دونگا برزیلی، فریرا پرتغالی و کی روش به عنوان جانشین‌های او مطرح هستند.هفت روز پیش یک مدیر برنامه بازیکنان مصری که ساکن امارات است و با مدیران باشگاه الاهلی ارتباط دارد تائید کرد سرمربی بعدی این تیم یک پرتغالی است و آن‌ها در حال مطالعه سوابق این مربی هستند.

این منبع باشگاه الاهلی تاکید کرده است کی روش از پذیرفتن سرمربیگری این تیم استقبال می‌کند و قرار است مسئولان باشگاه با محمود الخطیب، مدیرعامل باشگاه الاهلی درباره آغاز مذاکرات رسمی با کی روش صحبت کنند تا اگر شرایط برای این امر فراهم نشود سراغ سایر گزینه‌ها بروند.

الاهلی یکی از قدیمی‌ترین و پرافتخارترین باشگاه‌های مصر است که قدمتی ۱۱۱ ساله دارد و در تالار افتخارات آن ۴۰ قهرمانی لیگ،۳۶ قهرمانی جام حذفی، ۱۰ قهرمانی سوپرکاپ، ۷ قهرمانی جام سلطان حسین مصر، ۸ قهرمانی لیگ قهرمانان آفریقا، یک قهرمانی جام آسیا- آفریقا، یک قهرمانی جام کنفدراسیون آفریقا، ۶ قهرمانی سوپرکاپ آفریقا، ۴ قهرمانی جام در جام آفریقا، یک قهرمانی جام باشگاه‌های عرب، یک قهرمانی جام در جام باشگاه‌های عرب و ۲ قهرمانی سوپرکاپ باشگاه‌های عرب دیده می‌شود.

با این وجود این تیم تا پایان هفته شانزدهم لیگ برتر مصر با چهار بازی کمتر نسبت به الزمالک، صدرنشین ۳۵ امتیازی این رقابت‌ها با ۱۰ بازی، ۶ برد، ۲ مساوی، ۲ باخت، ۲۰ گل زده، ۱۴ گل خورده، تفاضل گل مثبت ۶ و ۲۰ امتیاز در رده ششم ایستاده است.