به گزارش پارس ، مهدی محمدنبی در گفت وگو باتسنیم درباره برتری ۴ بر صفر ایران مقابل لبنان عنوان کرد: هدف ما کسب سه امتیاز با تعداد گل بالا بود چرا که به تفاضل گل نیز نیاز داشتیم. با این پیروزی شرایط مان در جدول خیلی بهتر شد.

وی ادامه داد: با این برد ۷۰ درصد راه صعود به جام جهانی را طی کردیم. در بازی با کره نیز برای سه امتیاز به میدان خواهیم رفت تا به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کنیم.

نبی درباره اینکه ایران با تساوی نیز می تواند به جام جهانی راه یابد خاطرنشان کرد: شیوه ای که در دو بازی گذشته داشتیم ارائه فوتبال هجومی برای کسب سه امتیاز بود و مقابل کره نیز با همین سیستم به میدان می رویم. تیم ملی امشب به کره می رود و همه شرایط برای موفقیت در این مسابقه آماده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره پاداش ۲ پیروزی اخیر تیم ملی تاکید کرد: شب گذشته پاداش برد برابر قطر به بازیکنان پرداخت شد و پاداش بازی با لبنان و کره نیز یک جا به بازیکنان داده می شود. طبق مصوبه پاداش هر برد ۵ هزار دلار است و وزارت ورزش نیز اعلام کرده برای این ۳ بازی به بازیکنان تیم ملی پاداش می دهد. آنها همیشه به قول خود عمل می کنند.

سرپرست تیم ملی در واکنش به اظهارات سرمربی کره  گفت: کره وقتی به ایران آمد میزبانی خوبی از آنها داشتیم و آنها را از سالن CIP عبور دادیم. امکانات طبق قراردادی که بین من و دبیرکل فدراسیون کره جنوبی امضا شده بود، در اختیار کره ای ها قرار گرفت.

نبی اضافه کرد: تصور می کنم رفتار سرمربی کره به دلیل خاطره بدی است که او از ۶ گل خورده مقابل ایران و باخت اخیر یک بر صفر در تهران در ذهن دارد و این موضوع فنی است نه رفتاری. او حس خوبی ندارد چون به ایران باخته است.

وی اظهار داشت: فوتبال همین است و برد و باخت دارد. اگر قرار باشد هر تیمی که می بازد بگوید شرایط خوب نبوده دیگر چیزی معنا ندارد. سرمربی کره باید در رفتار و گفتارش تجدید نظر کند چون ملت ایران بزرگ است و تماشاگران فهیمی دارد.

سرپرست تیم ملی گفت: با ۳ امتیازی که در زمین کره به دست می آوریم پاسخ آنها را خواهیم داد. با قابلیت های فنی جواب این حاشیه پردازی ها را می دهیم.

نبی در پاسخ به این سوال که با توجه به این شرایط ممکن است کره ای ها امکانات خوبی را در اختیار تیم ملی ایران قرار ندهند، گفت: پیش بینی همه شرایط را کرده ایم و مشکلی از این بابت وجود ندارد. نماینده ما به کره جنوبی رفته تا شرایط را بررسی کند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پایان به تسنیم گفت: هفته آینده با ۲ گل کره جنوبی را می بریم و به عنوان تیم اول به جام جهانی ۲۰۱۴ صعود می کنیم.