به گزارش پارس نیوز، تیم کشتی آزاد ایران با هدایت غلامرضا محمدی هفته گذشته عازم روسیه شد تا در جام الروسا که بصورت تیمی برگزار شد، حاضر شوند. شاگردان غلامرضا محمدی با برتری برابر روسیه، گرجستان، آذربایجان و ازبکستان موفق شدند عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را در بخش تیمی بدست بیاورند.

اما در خلال این رقابت‌ها و با تصمیم میزبان قرار شد کشتی گیران در اوزان ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم بصورت انفرادی با یکدیگر سرشاخ شوند تا در نهایت به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۳۰۰۰ ،۲۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار پاداش نقدی اهدا شود.

در جریان رقابت‌های انفرادی یدالله محبی کشتی‌گیر جوان و با آتیه ایران موفق شد عنوان قهرمانی رقابت‌های سنگین وزن را مقتدرانه از آن خود کند و عباس فروتن دیگر کشتی گیر جوان و با آتیه ایران نیز در جایگاه دوم ایستاد تا در مجموع ۵۰۰۰ دلار جایزه نقدی از آن کشتی گیران ایران شود.

اما روسیه بر خلاف تعهد و اعلام قبلی و در اقدامی غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای از دادن جایزه به کشتی‌گیران ایران با این بهانه که این موضوع در بخشنامه مسابقات نبوده خودداری کرد و اعتراض کادر فنی و کشتی‌گیران ایران نیز به جایی نرسید تا محبی و فروتن دست خالی به ایران بازگردند!

فدراسیون کشتی ایران نیز در حال پیگیری این موضوع است تا بتواند حق ضایع شده دو کشتی گیر ایران را از فدراسیون کشتی روسیه بگیرد.

یدالله محبی در گفتگو با خبرنگاران، با اعلام این مطلب اظهار کرد: روس‌ها در جریان مسابقات اعلام کردند با پیشنهاد حامی مالی جام الروسا قصد دارند در جهت هیجان دادن به این رقابت‌ها، مسابقات انفرادی را در اوزان ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم با جایزه دلاری برگزار کنند اما متاسفانه دبه کردند و زیر حرفشان زدند و پیگیری ما نیز به جایی نرسید. البته فدراسیون کشتی پیگیر این موضوع شده است.