به گزارش پارس نیوز، از بازی های باقی مانده هفته یازدهم لیگ برتر، ذوبی ها امروز در تهران به مصاف پرسپولیس خواهند رفت. دیداری که در آن برای دومین بار علیرضا منصوریان روی نیمکت سبزپوشان اصفهانی خواهد نشست و به هدایت تیم جدید خود خواهد پرداخت.


یکی از مهمترین نکات دیدار مهم امروز، اعلام ترکیب دو تیم است که تا پیش از به صدا در آمدن سوت پایان بازی از جذابیت های آن محسوب می شود. علیرضا منصوریان در دیدار ابتدایی خود نیز با ترکیبی تقریبا متفاوت از آنچه تاکنون دیده بودیم تیمش را به میدان فرستاد و این احتمال می رود تغییرات ایجاد شده در این تیم در دیدار امروز برابر پرسپولیس نیز به تثبیت برسد.

 


دروازه بان:


رشید مظاهری


دروازه بان اصلی ذوبی ها در سال های اخیر، در دیدار امروز نیز به میدان خواهد رفت. رشید مظاهری که یکی از گلرهای مورد اعتماد کارلوس کی روش نیز محسوب می شود این روزها حرف و حدیث فراوانی درباره ادامه حضور و یا جدایی او از تیم به گوش می رسد. هر آنچه که هست یکی از نکات ویژه دیدار امروز به حضور رشید مظاهری درون دروازه ذوبی ها محسوب می شود خصوصا آنکه علیرضا بیرانوند نیز در سوی دیگر این بازی از دروازه پرسپولیسی ها محافظت خواهد کرد .

 


مدافعان میانی:


عارف غلامی و وحید محمدزاده


پاشنه آشیل ذوبی ها در بازی های لیگ همین پست دفاع میانی است که از ابتدای بازی ها تاکنون تغییرات زیادی داشته است تا اینکه عارف غلامی و هادی محمدی توانستند خود را به عنوان نفرات اصلی این پست معرفی کنند که البته از بدشانسی ذوبی ها محمدی به دلیل مصدومیت دیدار امروز تیمش را از دست خواهد داد تا از میان وحید محمدزاده و محمد نژادمهدی، یک بازیکن در ترکیب اصلی به میدان برود که با توجه به بازی های اخیر اصفهانی ها احتمال حضور محمدزاده بیشتر از رقیب مازنی خود است.

 

 

 


مدافع چپ:


مسعود ابراهیم زاده


ابراهیم زاده هرگاه دچار مصدومیت نبوده در ترکیب ثابت ذوبی ها به میدان رفته است و تاکنون نیز دلیلی بر نیمکت نشینی او دیده نمی شود چرا که در دیدار قبلی ذوبی ها نیز بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت و با آمادگی کامل آخرین تمرین این تیم را پشت سر گذاشت. در صورتی که  اتفاق عجیبی رخ ندهد ابراهیم زاده قطعا در بازی امروز به میدان خواهد رفت.

 


مدافع راست:


میلاد فخرالدینی


مدافع سریع السیر ذوبی ها که در نیم فصل لیگ قبلی، خود را به ذوب آهن رساند یکی از بهترین بازیکنان این تیم لقب گرفت. فخرالدینی هم در تیم نمازی و هم در تیم منصوریان، به مانند بازی های لیگ قبل، مرد اصلی سبزپوشان در دفاع راست محسوب می شود. او همچنان در رفت و برگشت است و اتفاقا دو پنالتی نیز به دست آورده است.

 


هافبک های دفاعی:


حمید بوحمدان و قاسم حدادی فر


بوحمدان در دو فصل اخیر یکی از بازیکنان اصلی ذوبی ها محسوب می شود. او در دفاع چپ و هافبک دفاعی برای تیم های قلعه نویی و نمازی به میدان رفته و در تنها بازی منصوریان نیز به عنوان یکی از هافبک های دفاعی در زمین حضور یافت. اما قاسم حدادی فر نیز دیگر هافبک میانی سبزپوشان خواهد بود. کاپیتان ذوبی ها که پس از حضور در بازی های ابتدایی لیگ آرام آرام به نیمکت تبعید شد باز هم توانست در تیم منصوریان خود را به 11 بازیکن اصلی برساند خصوصا اینکه تجربه گران قیمت او در بازی حساس امروز بسیار می تواند به کار این تیم بیاید.

 


هافبک ها:


محسن مسلمان و محمدرضا عباسی


هافبک تکنیکی ذوبی ها در حضور سه باره خود در این تیم نیز توانست بازی های خوبی به نمایش بگذارد تا در دیدار امروز برابر پرسپولیس او را به عنوان یکی از بازیکنان اصلی ترکیب بدانیم. یکی از جالب ترین و البته مهم ترین اتفاقات بازی امروز نیز حضور در ترکیب اصلی است. جایی که او باید با مربی و تیم سابق خود رودررو شود.


محمدرضا عباسی نیز یکی دیگر از بازیکنان مورد نظر منصوریان در دیدار قبلی بود که با توجه به تغییرات احتمالی در این تیم بازی با پرسپولیس را نیز در میدان حضور خواهد داشت. عباسی هم از جمله بازیکنان ذوبی ها محسوب می شود که پیش از این به عنوان بازیکن جانشین تاثیرگذار پا به میدان گذاشته است.

 


مهاجمان:


ماریون فرناندز و رضا حبیب زاده

 

مهاجم برزیلی ذوبی ها که در بازی های این فصل در خط میانی نیز به میدان رفته است در اولین بازی منصوریان روی نیمکت نشست اما در میانه های نیمه دوم پا به میدان گذاشت و روند تیمی را سریعتر کرد و احتمالا همین سرعت بالای بازی منصوریان را مجاب خواهد کرد تا در بازی امروز نیز از ابتدا ماریون را در ترکیب اصلی قرار دهد و با توجه به مصدومیت زهیوی، این مهاجم به همراه حبیب زاده احتمالا در خط حمله ذوبی ها به میدان خواهد رفت.


حبیب زاده، هافبک جدید الورود ذوبی ها که در بازی های ابتدایی با مصدومیتی سنگین روبرو شد پس از چند هفته خود را به ترکیب تیم رساند و در دیدار قبلی ذوبی ها نیز به عنوان یکی از بازیکنان اصلی این تیم دربرنامه های هجومی به میدان رفت. حبیب زاده که در ترکیب تیم سابق خود یعنی نفت تهران در پست هافبک راست به میدان می رفت در دیدار قبلی و پس از مصدومیت زهیوی به عنوان مهاجم نوک برای سبزپوشان به میدان رفت.

 

 


* محمدرضا حسینی، ماریون فرناندز، گابریل ارناندز و زبیر نیک نفس از جمله بازیکنان ذوب بودند که نفرات اصلی ذوبی ها در 10 بازی به میدان می رفتند اما در اولین بازی منصوریان روی نیمکت این تیم منتقل شدند تا نفرات دیگر بتوانند به ترکیب ثابت تیم راه پیدا کنند.


* ذوبی ها را می توان یکی از بدشانس ترین تیم های حاضر در بازی های لیگ امسال دانست چرا که هر چند بازی یک بار یکی از بازیکنان این تیم به دلیل آسیب دیدگی چند هفته ای از ترکیب تیم دور می شوند.


* پس از بهبودی رضا حبیب زاده، رحیم زهیوی به دلیل پارگی رباط صلیبی در بازی های باقی مانده لیگ نمی تواند به میدان برود.


* هادی محمدی نیز یکی ازبازیکنان اصلی تیم سبزپوشان محسوب می شود که به دلیل مصدومیت در بازی امروز به میدان نخواهد رفت.

 
* در صورت حضور احتمالی این بازیکنان در ترکیب ذوبی ها، محمدباقر صادقی، محمدرضا حسینی، محمد نژاد مهدی، گابریل ارناندز، ابوذر صفرزاده و ارسلان مطهری را می توان بازیکنان حاضر روی نیمکت دانست که ممکن است در دیدار امروز به میدان برود.