به گزارش پارس نیوز، مراسم اهدای توپ طلا فوتبال جهان، امشب (دوشنبه) در فرانسه برگزار می‌شود و فوتبال دوستان منتظر هستند تا تماشا کنند که آیا لوکا مودریچ و یا دیگر ستارگان می‌توانند رکورد ۱۰ ساله رونالدو و مسی را بشکنند یا خیر؟

این مراسم توسط مجله فرانس فوتبال در کنار برج ایفل پاریس برگزار می‌شود و بیشتر کشور‌ها این مراسم را پوشش می‌دهند و برنده‌ها نیز با رای روزنامه نگاران و فرانس فوتبال انتخاب می‌شوند.

سرخیو آگوئرو، آلیسون بکر، گرت بیل، کریم بنزما، ادینسون کاوانی، تیبو کورتوا، کریستیانو رونالدو، کوین دی بروین، روبرتو فرمینو، دیگو گودین، آنتوان گریزمان، ادن هازار، ایسکو، هری کین، انگولو کانته، هوگو لوریس، مارکو مانزوکیج، سادیو مانه، مارسلو، کیلیان امباپه، لیونل مسی، لوکا مودریچ، نیمار جونیور داسیلوا، یان اوبلاک، پل پوگبا، ایوان راکیتیچ، سرخیو راموس، محمد صلاح، لوئیس سوارز و رافائل واران، از نامزد‌های کسب این عنوان هستند و شانس مودریچ، ستاره رئال مادرید از همه بیشتر است.

البته به جز اهدا توپ طلا فوتبالیست‌های مرد، قرار است جایزه توپ طلای بانوان و بهترین فوتبالیست زیر ۲۱ سال هم اهدا شود که در بخش بانوان ۱۵ نامزد حضور دارند که بیشتر این بازیکنان از لیون فرانسه هستند.

در بخش کوپا نیز که به بهترین فوتبالیست زیر ۲۱ سال جهان تعلق می‌گیرد، ۱۰ بازیکن حضور دارند که یک بازیکن ژاپنی به نام ریتسو دوآن در آن حضور دارد، اما شانس اصلی برای کسب این عنوان کیلیان امباپه فرانسوی است. البته طبق اعلام اسکای ایتالیا، کریستیانو رونالدو و آنتوان گریزمان در این مراسم غایب هستند.

مراسم امشب (دوشنبه) از ساعت ۲۲:۱۵ آغاز می‌شود.