به گزارش پارس نیوز، در فضای مجازی برای سیدجلال ۱۱۶ بازی ملی می‌نویسند. کی‌روش و پرسپولیس و دیگر مراجع، تعداد بازی‌های سیدجلال را ۱۱۵ اعلام می‌کنند که به نظر این اختلاف از آن بازی شب عید سال ۹۵ ناشی می‌شود که هیچ‌کس هیچ آماری از آن بیرون نداد و خود کی‌روش هم آن را در کارنامه‌اش نیاورده که داورش ایرانی بود!

 

اما تعداد بازی‌های سیدجلال ۱۱۱ است. فیفا بر اساس قاعده‌ای قدیمی تنها بازی‌های زیر پرچم و با سرود را که در تقویمش ثبت شده باشند A محاسبه کرده و در کارنامه بازیکنان و مربیان قبول دارد. یعنی سرود ملی دو کشور نواخته شود و پرچم بالا برود و از قبل در تقویم باشد.


به این ترتیب و به عنوان مثال بازی‌های المپیک جزو بازی ملی افراد محسوب نمی‌شود، همین‌طور بازی‌های آسیایی از ۲۰۰۲ به بعد که تیم‌های زیر ۲۳ سال حق شرکت در آن را داشتند و این (شرط سنی) نقض قوانین فیفا برای بازی‌های ملی است و به همین دلیل بازی در تیم نوجوانان، جوانان و امید «ملی» محسوب نمی‌شود.


سیدجلال سال ۲۰۰۶ یکی از ۳ بازیکن کمکی تیم امید بود که در بازی‌های آسیایی دوحه برنز گرفت. آن بازی‌ها بازی رسمی ملی نیست و به همین دلیل آمارش محاسبه نمی‌شود.


نکته: همین اختلاف در مورد احسان حاج‌صفی هم هست و همین دلیل را دارد. احسان در بازی مورد تأیید فیفا عدد ۹۳ را مقابل نام خود می‌بیند و بازی‌های غرب آسیا (البته از یک سال به بعد) یا دیدار‌های بازی‌های آسیایی، بازی رسمی ملی محاسبه نمی‌شود.