به گزارش پارس نیوز، چند روزی از برگزاری مجمع عمومی باشگاه استقلال می‌گذرد. در این جلسه، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی معاون قهرمانی وزارت ورزش، امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه و اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال، نمایندگان سازمان حسابرسی و برنامه و بودجه و مدیران کل حقوقی و روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.

اکبر عباسی ملکی رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال پس از پایان جلسه به پایگاه خبری وزارت ورزش گفته بود: «امروز با افتخار اعلام می‌کنم با راهنمایی و حمایت وزیر ورزش و طی دو سال گذشته ریالی از دولت نگرفته‌ایم و تا سال 1398 هیچ مشکل مالی از لحاظ ریالی نداریم. این موضوع در تاریخ 70 ساله باشگاه استقلال سابقه نداشته و تا این اندازه خیال ما و هواداران پرشمار استقلال از لحاظ مالی راحت نبوده است».

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در حالی این صحبت‌ها را انجام داد که پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد که وضعیت این باشگاه اصلاً مطلوب نیست. مدیران استقلال به دلیل مشکلات مالی در انجام امور عادی باشگاه عاجز مانده‌اند. هزینه رفت و آمد تیم به شهرهای مختلف در فصل جاری پرداخت نشده است و به دلیل مشکلات مالی، هزینه‌های عادی باشگاه نیز تأمین نمی‌شود. مدیران قبلی استقلال، بخشی از پول اسپانسر را پیش‌خور کرده‌اند و اکنون قرار است برای حل مشکلات مالی بار دیگر چنین اتفاقی بیفتد. رایزنی‌ها صورت گرفته که مسئولان استقلال بتوانند بار دیگر از اسپانسر باشگاه پول بگیرند.

ملکی که رابطه نزدیکی با اسپانسرهای باشگاه دارد، تلاش زیادی کرده که استقلال از لحاظ پرداختی‌ها در فصل جاری به مشکل نخورد و عملکرد او در این زمینه قابل تحسین بوده است، اما چون استقلال امروز با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند، صحبت‌های رئیس هیئت مدیره استقلال تعجب‌برانگیز است. ملکی در حضور وزیر ورزش مدعی شده که استقلال تا سال 98 مشکل مالی نخواهد داشت، اما در عمل باشگاه برای پرداخت بدهی‌های خود به بن بست خورده و در تأمین هزینه‌های عادی نیز عاجز مانده است. به اینها باید مسدود بودن حساب باشگاه را هم اضافه کرد که چندی پیش با تلاش زیاد، حل شد. از طرفی، باشگاه نتوانسته است بدهی بازیکنان خارجی پیشین خود از جمله بویان نایدنوف را بپردازد. ملکی بهتر است برای آگاهی بهتر از شرایط استقلال، یک بار به این باشگاه مراجعه کند تا ببیند در آنجا چه خبر است تا به عمق مشکلات پی ببرد.

بازیکنان استقلال حواله‌های مردادماه توسط اسپانسر را طی روزهای گذشته تبدیل به پول کردند تا 20 درصد فصل گذشته خود را دریافت کرده و تسویه کنند، اما در فصل جاری تنها 20 درصد مطالبات خود را گرفته‌اند.