به گزارش پارس نیوز، هفته چهاردهم رقابتهای لیگ برتر هم به پایان رسید و از مهمترین اتفاقات این هفته می توان به صعود سپاهان به صدر و صعود استقلال به رده پنجم جدول اشاره کرد.

شاگردان امیر قلعه نویی توانستند با غلبه بر میهمان شان پدیده به صدر جدول صعود کرده و سرخ پوشان مشهدی را به رده دوم بفرستند. در پر گل ترین بازی هفته نساجی و سپیدرود در قائمشهر به تساوی ۲-۲ رسیدند و پرسپولیس با گلی دیرهنگام ماشین سازی را در تبریز شکست داد تا ۲۴ امتیازی شود.

نفت مسجد سلیمان که تا دو - سه هفته قبل یکی از تیم های انتهای جدول بود به پیروزی های سریالی اش تداوم بخشید و در هفته چهاردهم به منطقه امنی در جدول رسید. شاگردان مرزبان حالا با ۱۴ امتیاز در جایگاه دهم قرار گرفته‌اند. سایپا و استقلال خوزستان هم به مساوی رضایت دادند و تراکتورسازی هم در دیداری حساس پارس جنوبی را در جم شکست داد تا بار دیگر به مکان سوم جدول برسد.

اما قاطع ترین پیروزی هفته را آبی پوشان تهران به دست آوردند. استقلالی‌ها که در ورزشگاه آزادی یا اصلا نمی برند یا اگر ببرند ۳ بر صفر برنده می شوند، توانستند صنعت نفت آبادان را هم با نتیجه ۳ بر صفر شکست داده تا بهترین نتیجه هفته را به دست آورده باشند. 

استقلال حالا با یک بازی کمتر از پارس جنوبی ۲ امتیاز بیشتر از این تیم دارد و در رده پنجم قرار گرفته تا شاگردان شفر امیدوار باشند با کسب امتیازات لازم در دو بازی باقی مانده تا پایان نیم فصل مقابل سپیدرود و پدیده، شرایط شان را در جدول بهبود بخشند.