به گزارش پارس نیوز، ژاله فرامرزیان در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه مرحله جدید واریز بودجه به حساب فدراسیون ها از طرف وزارت ورزش انجام شده است، گفت: در این مرحله از تخصیص بودجه که اواخر هفته گذشته انجام شد، ۱۵ میلیارد تومان میان فدراسیون ها توزیع شد. 

وی تأکید کرد: با تخصیص این میزان بودجه، مجموع پرداختی به فدراسیون ها در سال جاری به ۸۲ درصد رسید. در واقع ما تا پایان سال باید ۱۸ درصد دیگر از بودجه مصوب امسال را میان فدراسیون ها توزیع کنیم که در تلاش هستیم به موقع این مهم انجام شود. طی سال های گذشته و در هیچ دوره ای، صد درصد بودجه فدراسیون ها واریز نشده بود اما در تلاش هستیم این مهم برای امسال اتفاق بیافتد.  

معاونت مدیریت و توسعه منابع وزارت ورزش با بیان اینکه میزان پرداختی در همه فدراسیون ها یکسان نیست، یادآور شد: در کل و در میان فدراسیون ها کمتر از ۷۸ درصد پرداختی نداریم، ضمن اینکه هستند فدراسیون هایی که تا به امروز نزدیک به صد درصد بودجه خود را دریافت کرده اند. دریافتی برخی از فدراسیون ها هم صد درصد شده است. 

وی در این زمینه توضیح بیشتری داد و خاطرنشان کرد: در برخی از فدراسیون ها بودجه پیش بینی شده اولیه خیلی زیاد نبود اما رقم پرداختی به آنها قابل توجه بوده است. چراکه در تفاهم نامه های مالی منعقد شده این توافق صورت گرفته بود که در صورت شرایطی خاص مثل کسب نتایج قابل قبول، بودجه ای به عنوان مشوق در اختیار این دسته از فدراسیون ها قرار بگیرد، بر این اساس رقم پرداختی به برخی فدراسیون ها با آنچه در تفاهم نامه ها قید شده بود متفاوت شده است.

این معاون وزیر ورزش همچنین به کمک های وزارت ورزش به هیات های استانی اشاره کرد و گفت: در توافق صورت گرفته قرار بر این شد تا علاوه بر بودجه تخصیص داده شده به فدراسیون ها، بودجه ای برای هیات های استانی و کمک به پیشبرد برنامه های آنها نیز اختصاص داده شود. تا به امروز ۵ میلیارد بابت این کار اختصاص داده شده است و در حال انجام اقدامات لازم برای اختصاص ۵ میلیارد مرحله دوم هستیم.

به گفته ژاله فرامرزیان، در مجموع ۱۵۳ میلیارد تومان بودجه تخصیصی وزارت ورزش به فدراسیون ها در سال ۹۷ است، ضمن اینکه ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز به عنوان کمک های استانی در نظر گرفته شده است.