به گزارش پارس نیوز، طرح استیضاح مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان ۳۰ آبان ماه با امضای ۱۵ نفر از نمایندگان تقدیم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی شد. به فاصله ۱۰ روز پس از ارائه این طرح و پیش از بررسی آن در کمیسیون فرهنگی اما موضوع به صورت کلی منتفی و از دستور کار مجلسی ها خارج شده است. 

علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران ضمن تائید این خبر گفت: به دلیل پس گرفته شدن امضای برخی از متقاضیان استیضاح و کاهش تعداد متقاضیان از حد نصاب قانونی، طرح استیضاح وزیر ورزش منتفی و پس گرفته شد. 

وی با یادآوری اینکه طرح استیضاح وزیر ورزش با امضای ۱۵ نفر از نمایندگان مجلس نهایی شد، خاطرنشان کرد: حداقل امضای ۱۰ نفر از نمایندگان لازم است تا طرح استیضاح وارد مرحله اجرا شود درحالی که طی روزهای گذشته با پس گرفته شدن امضای برخی از متقاضیان استیضاح سلطانی فر، تعداد آنها به کمتر از ۱۰ نفر کاهش پیدا کرد و به همین دلیل موضوع از دستور کار خارج شد.

این مقام مسئول در مجلس شورای اسلامی با تاکید دوباره بر اینکه استیضاح وزیر ورزش انجام نخواهد شد گفت که در حال حاضر فقط استیضاح وزیر کشور در دستور کار مجلس قرار دارد. 

 هفته گذشته خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان «نشست شبانه وزیر ورزش با چند نماینده/ تلاش برای رهایی از استیضاح!» به برخی رایزنی های انجام شده توسط مسعود سلطانی‌فر برای کاهش امضای متقاضیان استیضاح پرداخته بود. 

وزیر ورزش حتی شامگاه سه شنبه گذشته در نشستی که در محل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برگزار شد، رایزنی های رو در رویی با برخی نمایندگان مجلس داشت. در همین نشست و در راستای رایزنی هایی که پیش از آن انجام شده بود، وعده وعیدهایی برای توجه ویژه تر در برخی استان ها و انجام برخی انتصاب ها داده شد تا اینگونه امضای نمایندگان متقاضی استیضاح پس گرفته شود و در کل موضوع از دستور کار خارج شود. 

 ۱- تاخیر در واگذاری استقلال و پرسپولیس ۲- عدم توجه به رسالت وزارت ورزش در حوزه جوانان، ۳- عدم اجرای مصوبات مجلس در برنامه ششم، ۴- عدم تعادل پایدار توزیع امکانات ورزشی در مناطق کمتر توسعه یافته ۵- ناعدالتی در تقسیم بودجه ورزشی به شهرستان‌ها و استان‌ها محورهای مطرح برای استیضاح وزیر ورزش بود.