به گزارش پارس نیوز، کارلوس کی روش تا پایان جام ملتهای آسیا همراه ایران خواهد بود و پس از آن احتمال جدایی او از تیم ملی وجود دارد و البته تمام این احتمالات به نتایج تیم ملی فوتبال در امارات و در خلال جام ملتهای آسیا بر می گردد.
کارلوس کی روش مدعی شد بعد از جام ملتهای آسیا توقع پیشنهاد 6 ماهه از سوی فدراسیون فوتبال را نداشت و فکر می کرد باید دوباره پیشنهاد 4 ساله به او می دادند و چالش های اخیر و خود ساخته کی روش گمانه زنی ها را به سمتی برد که او بعد از جام ملتها از ایران جدا می شود.

آنچه که واضح است نتایج جام ملتهای آسیا تاثیر گذار است و شاید کی روش در صورت نتیجه قابل قبول در بازی های جام ملتهای آسیا باز هم بماند و پنجمین جام جهانی را با ایران تجربه کند اما فرض را بر این بگیریم که کی روش در بازی های جام ملتهای آمارات نتیجه قابل قبولی نگیرد و آنوقت از ایران جدا شود این همان احتمالی است که شاید افشین قطبی و امثال او را برای حضور در تیم ملی فوتبال ترغیب کند .

افشین قطبی یکبار بعد از علی دایی روی نیمکت تیم ملی فوتبال نشست و پس از آنکه از حضور در جام جهانی محروم شدیم او هم از ایران رفت.
حضور مجدد افشین قطبی در ایران یعنی اینکه او می خواهد باز هم در چشم باشد و شاید بعد از جام ملتهای آسیا نیم نگاهی هم به تیم ملی فوتبال داشته باشد .

گزینه های دیگری هم در ایران همچون امیر قلعه نویی و علی دایی چشم به نیمکت تیم ملی فوتبال دارند و برانکو هم به زعم کی روش از گزینه های هدایت تیم ملی بعد از اوست اما اینها همه احتمالات است و هنوز اظهار نظری در این باره از سوی هیچ یک از این افراد نشده است و فقط شواهد نشان می دهد پایان قرارداد کی روش انگیزه خیلی ها را بالا برده است و فدراسیون فوتبال بعد از کی روش دستش برای انتخاب گزینه های زیادی که خودشان نامزد حضور در تیم ملی ایران هستند باز است.

نکته حائز اهمیت این است که بعد از کی روش نامی روی نیمکت ایران می نشنید که کمتر از کی روش نباشد چرا که در غیر اینصورت راه سختی را در پیش خواهد داشت.

تیم ملی فوتبال اگر در جام ملتهای آسیا بتواند ناکامی نیم قرنی را از بین ببرد آنوقت کی روش بدش نمی آید که با پنجمین حضور در جام جهانی و هتریک حضور با ایران در جام جهانی روز های بیشتری را در ایران بماند و این احتمال هم دور از دسترس نیست پس تا پایان جام ملتهای آسیا باید صبر کرد شاید معادلات احتمالی به واقعیت بپیوند.