به گزارش پارس نیوز، در حالی که قرار بود جام ملت‌های آفریقا در سال ۲۰۱۹ به میزبانی کامرون برگزار شود، اما کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آفریقایی (CAF) تصمیم گرفت تا یک میزبان جدید را برای این رویداد برگزیند. این تصمیم به این دلیل اتخاذ شده است که این کشور به دلیل آماده نبودن و همچنین مسائل امنیتی قادر نبود این مسابقات را برگزار کند.

در بیانیه CAF آمده است: با وجودی که تعدادی از مشکلات رفع شده است، اما هنوز هم کامرون در برخی از زیر ساخت‌ها با مشکلاتی مواجه است. فرآیند انتخاب کشور جایگزین برای این مسابقات در حال انجام است و قرار شده تا ۳۱ دسامبر نام کشور جدید اعلام شود.

این در حالی است که کمیته برگزاری مسابقات تصمیم داشت این مسابقات را به تعویق بیاندازد، اما پس از جلسه‌ای طولانی از این تصمیم صرف نظر کردند.

مراکش که برای برگزاری جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام آمادگی کرده بود، اما در این راه مغلوب کشور‌های ایالات متحده، آمریکا و کانادا شد از جمله کسانی است که خیلی تمایل دارد تا این مسابقات را در کشورش برگزار کند.

به نظر می‌رسد حملات گروهک تروریستی بوکو حرام و در کنار آن درگیری بین ارتش و جدایی طلبان در دومنطقه انگلیسی زبان از جمله عواملی است که باعث شده تا این تصمیم گرفته شود.

در حالی که جام ملت‌های آفریقا طی ادوار گذشته در ماه‌های ژانویه و فوریه برگزار می‌شد، اما این دوره از بازی‌ها قرار است تابستان سال آینده و با حضور ۲۴ تیم برگزار شود.