به گزارش پارس نیوز، 

ستاره کروات رئال مادرید پس از درخشش با تیم ملی کشورش در جام جهانی، به عنوان شانس اول کسب عنوان بهترین بازیکن سال مطرح شد. او با رئال قهرمان چمپیونزلیگ نیز شده بود و توانست کمک بزرگی برای رسیدن کرواسی به فینال جام جهانی باشد.

مودریچ که تا همین جا عنوان بهترین بازیکن جام جهانی 2018، بهترین بازیکن سال یوفا و نیز فیفا را تصاحب کرده است و شانس اول توپ طلای فرانس فوتبال نیز محسوب می شود، امروز از طرف اداره آمار و تاریخ فوتبال، با کسب 272 امتیاز، بالاتر از مسی 144 امتیازی اول شد. ادن هازارد نیز با 114 امتیاز در رده سوم قرار گرفت. پس از این سه بازیکن، کوین دی بروین، نیمار، پوگبا، کریستین اریکسن، پیانیچ، خامس، رونالدو و ایسکو قرار گرفتند.

مسی در سه سال گذشته عنوان نخست را کسب کرده بود.

همچنین تیبو کورتوا، گلر بلژیکی رئال نیز با کسب181 امتیاز بهترین دروازه بان جهان معرفی شد. پس از او هوگو لوریس، گلر فرانسوی تاتنهام با 109 و بوفون با 59 امتیاز رتبه های بعدی را تصاحب کردند.

کورتوا پس از ژان ماری فاف در سال 1986 و میشل پرودوم در سال 1994، دومین دروازه بان بلژیکی است که از طرف اداره آمار و تاریخ فوتبال، عنوان بهترین دروازه بان دنیا را از آن خود می کند.

انتهای پیام/