به گزارش پارس نیوز، 

داستان انتقال رونالدو به بارسلونا از آیندهوون در سال 1996 روایت جالبی دارد و بابی رابسون و خوان گاسپارت خاطرات مهیجی از ان انتقال بزرگ دارند.

سر بابی رابسون گفت: "گرچه رونالدو تنها 19 سال سن داشت اما من به باشگاه گفتم باید وی را جذب کنیم زیرا او نه تنها ستاره فوق العاده است بلکه بازیکنی برای اینده باشگاه نیز محسوب می شود.

رونالدو برای من خیلی بیشتر از یک جایگزین برای دیگر بازیکنان هجومی بود زیرا وی بازیکنی نادر، متفاوت و هیجان برانگیز بوده و دارای مهارت های متفاوتی از دیگر مهاجمان بود.

من دروغ نمی گویم، من وسوسه شده بودم یک مهاجم انگلیسی بخرم و تقریبا نزدیک به جذب آلن شیرر بودم. ما به دنبال یک مهاجم بودیم و رئیس از من پرسید آیا کسی را می شناسی و من نیز که دنبال یک گلزن انگلیسی بودم پس بعد از یورو 1996 با روی هادفورد در بلکبرن تماس گرفتم و او به من گفت شیرر فروشی نیست و اجازه نده مطبوعات با این شایعه ما را اذیت کنند. من نیز به او گفتم که او می تواند به من اعتماد کند و یک هفته بعد آلن شیرر به نیوکاسل فروخته شد و ما رونالدو را جایگزین کردیم.

در ادامه خوان گاسپارت در آن مقطع معاوت جوزپ نونز رئیس بارسا بود در این رابطه گفت: "برای امضای قرارداد من مجور شدم خودم را پنهان کنم اما انعقاد آن با آیندهوون خیلی طول نکشید و مبلغ قرارداد چزی در حدود 15 میلیون یورو بود.

در ادامه آیندهوون به این نتیجه رسید علاقه ای به جدایی رونالدو ندارد و حتی برای منصرف کردن او با فدراسیون فوتبال برزیل تماس گرفت. 2 نگهبان در هتل اقامت بازیکنان آیندهوون بودند که علاقه ای به مذاکره من با رونالدو نداشتند. یک پیشخدمت اسپانیایی را در هتل دیدم و او لباس های کارش را به من قرض داده و یک سینی همراه با کوکا کولا نیز به من داد.

من نیز لباس های را پوشیده و بعد از سلام کردن به نگهبان گفتم یکی از ساکنان هتل سفارش کوکاکولا به من داده است. من د اتاق رونالدو را زدم و او خودش در را باز کرد و قراردادش را همانجا بر روی تخت امضا کرد."

انتهای پیام/