به گزارش پارس نیوز، سردار آزمون مهاجم 23 ساله ایرانی و تیم فوتبال روبین کازان روسیه در پایان نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال این کشور از طرف خبرگزاری ورزشی چمپیونات جزو نامزدهای دریافت عنوان بهترین بازیکن نیم فصل اول قرار گرفت.

به همین بهانه به بررسی عملکرد سردار آزمون و تیم روبین کازان در فصل 2018-2019 فوتبال روسیه می پردازیم.

عملکرد آزمون در نیم فصل اول لیگ فوتبال روسیه

تیم روبین کازان تا به اینجای فصل در 15 بازی که انجام داده است، با 4 برد، 9 تساوی و 2 شکست توانسته است 21 امتیاز بدست آورد و در رتبه نهم جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال روسیه قرار گرفته است. آنها در بین تیم های لیگ روسیه کمترین شکست و بیشترین تساوی را داشته اند.

آزمون در این فصل از رقابت ها یکی از بازیکنان اصلی و ثابت ترکیب تیمش بوده است. او از 15 بازی نیم فصل  فقط 2 بازی تیمش را آنهم به خاطر مصدومیت به طور کامل از دست داد و در 13 بازی دیگر تیمش جزو 11 نفر اول ترکیب بود. این موضوع نشان می دهد قربان بردیف سرمربی روبین کازان به او اعتماد زیادی دارد و جواب اعتماد خود را نیز گرفته است.

آزمون فصل گذشته  در 26 بازی برای تیمش به میدان رفت و در نهایت توانست 6 گل برای کازانی ها به ثمر برساند. این در حالی است که او در نیم فصل اول فصل 2018-2019 توانست 4 گل به ثمر برساند و 4 پاس گل نیز به هم تیمی هایش دهد. عملکرد او در نیم فصل این امید را بر ای او زنده کرده است تا بتواند فصل بهتری را نسبت به فصل قبل پشت سر بگذارد.

عملکرد آزمون در نیم فصل اول لیگ فوتبال روسیه

 سردار در هر بازی این فصل که توانسته گل بزند و یا پاس گل بدهد تیمش بازنده نبوده است. آزمون فصل جدید لیگ روسیه را بسیار خوب آغاز کرد و در اولین بازی مقابل تیم کراسنودار توانست 2 گل به ثمر برساند. این بازی در نهایت با نتیجه 2 بر یک به اتمام رسید تا آزمون مرد اول تیمش در اولین پیروزی فصل جدید لیگ روسیه باشد.

 بعد از پیروزی در هفته اول، تیم روبین کازان تا هفته ششم نتوانست بردی را بدست آورد تا اینکه در هفته هفتم با پاس گلی که سردار به دیمیتری پولوز داد توانست دومین برد خود را در لیگ برتر مقابل تیم کراسنویاسک بدست آورند.

او در 3 بازی بعدی روبین کازان یعنی هفته های هشتم، نهم و دهم  نیز توانست روی گل های تیمش تاثیر گذار باشد و در این 3 بازی 2 برد و یک مساوی بدست آوردند. در هفته هشتم در حالی که تیم روبین کازان 2 گل از تیم آرسنال تولا عقب افتاده بود آزمون با یک پاس گل و گرفتن یک پنالتی برای تیمش در کامبک این تیم نقش اساسی داشت و توانستند باخت را با تساوی عوض کنند.

عملکرد آزمون در نیم فصل اول لیگ فوتبال روسیه

آزمون روند رو به رشد خود را در 2 هفته بعدی ادامه داد و توانست در هفته دهم یک گل بزند و یک پاس گل بدهد و در هفته یازدهم نیز یک گل زد تا تیمش در این فصل برای اولین بار 2 بازی پیاپی را با پیروزی پشت سر بگذارد.

بد شانسی بزرگ سردار مصدومیت شدیدی بود که در تمرین تیمش پیش از بازی با اسپارتاک مسکو به وجود آمد. او از ناحیه چشم دچارمصدومیت شد و در هفته های دوازدهم و سیزدهم نتوانست کازانی ها را همراهی کند. او از هفته چهاردهم به ترکیب تیم بازگشت اما در 2 بازی آخر نیم فصل نتوانست تاثیر مثبتی در نتیجه گیری تیم بگذارد و بعد از آن 2 برد پیاپی دیگر پیروزی بدست نیاورد.

آزمون در هفته اول و نهم لیگ برتر فوتبال روسیه جزو تیم منتخب هفته قرار گرفت و در ماه سپتامبر نیز  به عنوان بهترین بازیکن تیمش انتخاب شد.

عملکرد آزمون در نیم فصل اول لیگ فوتبال روسیه

 سایت چمپیونات روسیه  12 بازیکن دیگر را نیز در فهرست نامزدهای کسب عنوان بهترین بازیکن نیم فصل قرار داده است.

سردار آزمون ( روبین کازان)- آری سیلوا (کراسنودار)- بلاشیچ (زسکاموسکو)- دازینسکی ( کراسنودار)- جیوبا ( زنیت سن پترزبورگ)- دریوسی ( زنیت سن پترزبورگ)- اروخین ( زنیت سن پترزبورگ)- ژیدو (اسپارتاک موسکو)- کلاسون ( کراسنودار)- لاردس ( زنیت سن پترزبورگ)- فرناندس ( زسکا موسکو)- فرنادیش ( لوکوموتیو موسکو)-  چالوف (زسکا موسکو)

فدور چالوف مهاجم تیم فوتبال زسکا موسکو روسیه در 15 بازی نیم فصل تیمش در ترکیب ثابت حضور د اشته است و با 9 گل، بهترین گلزن لیگ برتر روسیه است. او در این 15 بازی 3 پاس گل نیز داده است. چالوف با 20 سال سن عضو تیم ملی فوتبال روسیه نیز هست.

سباستین دریوسی مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال زنیت سن پترزبورگ در 13 بازی که برای تیمش به میدان رفته است توانسته 4 گل به ثمر برساند و 5 پاس گل بدهد. او در پایان نیم فصل در صدر بهترین پاسور های لیگ روسیه قرار گرفته است.

الکساندر اروخین هافبک تیم فوتبال زنیت سن پترزبورگ در 13 بازی که برای تیمش بازی کرده است توانسته 5 گل بزند و 3 پاس گل نیز بدهد. او یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال روسیه نیز هست.