به گزارش پارس نیوز، حدود ۲ ماه پیش بود که احسان حدادی ملی پوش پرتاب دیسک ایران توانست در بازی‌های آسیایی جاکارتا با رکورد ۶۵ متر مقتدرانه و برای چهارمین بار متوالی قهرمان بازی‌های آسیایی شود از این حیث در ورزش کشورمان جاودانه شود و با وجودی که او قول داده بود در صورتی که حمایت همه جانبه مسئولان وجود داشته باشد، طلای المپیک را می‌گیرد، اما با این حال هنوز تلکیف نایب قهرمان المپیک لندن برای آینده مشخص نیست.

خطر از دست دادن اولین مدال احتمالی المپیک توکیو ۲۰۲۰

این در حالی است هنگامی که "مک ویلکینز" مربی حدادی شد، هر چند که شرایط آن چنان که احسان می‌خواست پیش نرفت و اکنون پس از پایان بازی‌های آسیایی جاکارتا مربی کهنه کار آمریکایی که در کارنامه اش ۲ مدال المپیک دارد بر اثر غفلت مسئولان راهی کشور چین شد تا در آنجا به فعالیتش ادامه دهد. همین چند هفته پیش بود که جلسه احسان حدادی با مسئولان سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی هم بی نتیجه ماند. چرا که مسئولان شرط گذاشتهاند که اسطوره دوومیدانی ایران تنها مجاز به انجام تمرینات در داخل کشور است در کنار آن هم حق ندارد که از ماساژور خارجی، حسین توکلی و. بهره ببرد که این می‌تواند یک عقب گرد دوباره برای حدادی به حساب آید.

شاید به خاطر همین احسان حدادی به دیدار مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان رفت و از او درخواست حمایت کرد. حتی حدادی گفته بود: "من با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک قول مدال طلای المپیک را می‌دهم. "، اما با گذشت ۲ ماهی از این قول و قرار‌ها هنوز خبری نشده است. شرایط برای رکورددار پرتاب دیسک آسیا به خوبی پیش نمی‌رود چرا که اگر قرار باشد احسان، طلای المپیک را بگیرد از حالا باید شروع کند، هر چند همین حالا هم دیر شده است. ​برای مدال المپیک که نمی‌شود از ۶ ماه قبل برنامه ریزی کرد. اگر قرار باشد سر همه چیز دعوا کرد و با این روند نصفه و نیمه شاید بهتر باشد احسان بی خیال طلای المپیک شود.

خطر از دست دادن اولین مدال احتمالی المپیک توکیو ۲۰۲۰

این در حالی است که حدادی از زمان آغاز همکاری با مک ویلکینز توانست رکوردش را به نزدیک ۶۹ متر ارتقا دهد و در مسابقات لیگ الماس هم خوش بدرخشد و با ۲۲ امتیاز سوم رده بندی کلی شود و با این شرایط انتظار می‌رفت که همانند رقابت‌های جهانی ۲۰۱۱ دائجو و المپیک لندن باز هم از حیثیت ورزش ایران دفاع کند، اما شرایط به گونه‌ای است که خودش از آینده اش بی خبر است و نمی‌داند چه کسی قرار است مربی او شود. اکنون این سئوال پیش می‌آید که آیا مسئولان همچنان می‌خواهند به لج بازی با حدادی ادامه دهند و یک مدال المپیک را فراموش کنند یا خیر؟ به طور قطع ادامه این روند باعث می‌شود تا حدادی از حضور در ورزش دل‌زده شود در آن صورت باید حسرت خورد که چرا نتوانستیم از سرمایه ملی خودمان به خوبی استفاده کنیم.

خطر از دست دادن اولین مدال احتمالی المپیک توکیو ۲۰۲۰

غیاثی: به دلیل شرایط اقتصادی کشور نمی‌توانیم هزینه کنیم

تیمور غیاثی سخنگوی سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی درباره این مسئله گفت: قرار است به زودی در این باره جلسه‌ای با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک داشته باشیم تا در این مورد به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون قصدی برای جذب مربی خارجی برای حدادی دارد یا خیر، گفت: فدراسیون پولی ندارد که هزینه کند. هر چه داشته تا الان هزینه کرده است. اکنون هم با توجه به شرایط اقتصادی کشور و بودجه وزارت ورزش در شرایطی نیستیم که بخواهیم هزینه گزافی را انجام دهیم و منتظر تصمیم مسئولان وزارت ورزش در رابطه با موضوع حدادی هستیم تا پس از آن تصمیم گیری کنیم. هر چند که دعوت کرده ایم حدادی به فدراسیون بیاید تا در مورد مربی اش تصمیم گیری کنیم.

خطر از دست دادن اولین مدال احتمالی المپیک توکیو ۲۰۲۰

احسان حدادی درباره این موضوع گفت: وضعیت مشخصی ندارم چرا که پس از رفتن مک ویلکینز مربی و ایگور مازگوف ماساژورم به تنهایی تمرین می‌کنم و از همه بدتر اردویی تشکیل نشده تا زیر تمریناتم را دنبال کنم.

او ادامه داد: اگر اختلافات حل شدنی بود، تا الان حل شده بود. با اینکه ۲ ماه و نیم از بازی‌های آسیایی جاکارتا گذشته و کمتر از ۲ سال هم تا شروع المپیک ۲۰۲۰ زمان باقی مانده، اما تا به حال اتفاق مثبتی نیفتاده است تا دل خوشم باشم. با وجودی که شخص وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک به این مسئله ورود کردند، اما نتیجه‌ای تاکنون حاصل نشده است. امیدوارم تا دیر نشده اتفاقی رخ دهد.

خطر از دست دادن اولین مدال احتمالی المپیک توکیو ۲۰۲۰