به گزارش پارس نیوز، تیم ملی فوتبال ایران که برای حضور پرقدرت در جام ملت های آسیا 2019 امارات آماده می شود، تاکنون ۳ مرحله اردوی آماده سازی برگزار کرده و قرار است مرحله نهایی اردوی ملی پوشان هم از ۲۴ یا ۲۵ آذر برگزار شود.

اردوی نهایی تیم ملی ایران قرار است در تهران و دوحه برگزار شود و پس از اینکهشاگردان کی روش چند روزی را در زمین شماره 2 کمپ تیم های ملی تمرین کردند، راهی دوحه قطر خواهند شد تا پس از حضور در کمپ اسپایر و تمرین کردن آماده برگزاری بازی های دوستانه شوند.

فدراسیون فوتبال در صدد است تا برای شبیه سازی بازی با ویتنام از حریفانی همچون فیلیپین، تایلند و چین استفاده کند و برای تقابل با عراق هم سوریه و فلسطین، گزینه های احتمالی سئول نشین ها ( محل ساختمان فدراسیون فوتبال ) برای برگزاری بازی دوستانه هستند. البته در اردوی دی ماه تقابل با قطر در ورزشگاه خلیفه دوحه  قطعی شده و شاگردان کارلوس کی روش 10 دی به مصاف عنابی ها ( لقب تیم ملی قطر ) خواهند رفت.

شاگردان مصدوم کی روش به جام ملت های آسیا می رسند

برای حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا، 3-4 بازیکن مصدوم حضور دارند که آنها در صورت انتخاب برای حضور در امارات، شرایط ایده آل پیدا خواهند کرد. علیرضا جهانبخش ( برایتون انگلیس )، سعید عزت اللهی ( ردینگ انگلیس )، پژمان منتظری ( استقلال تهران ) و مرتضی پورعلی گنجی ( یوپن بلژیک )، 4 بازیکن ملی پوشی هستند که تا 2 ماه دیگر به میادین بازخواهند گشت و مشکلی برای بازی کردن نخواهند داشت.

برنامه بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

یوزها ( لقب تیم ملی فوتبال ایران ) پس از برگزاری 3 بازی تدارکاتی در قطر، راهی امارات می شوند و به 3 بازی مرحله گروهی آماده خواهند شد. شاگردان کی روش در نخستین گام 17 دی در ورزشگاه محمد بن زاید به مصاف یمن می روند و سپس 5 روز بعد ( 22 دی ) در استادیوم آل نهیان باید با ویتنام رو در رو شوند و در حساس ترین دیدار مرحله گروهی برای ایران، شاگردان کی روش با عراق در ورزشگاه آل مکتوم رقابت خواهند کرد.

جام ملت‌های آسیا 2019 از ۵ ژانویه تا اول فوریه (۱۵ دی تا ۱۲ بهمن) در امارات برگزار می‌شود.