به گزارش پارس نیوز، 

استقلال فصل قبل در حالی از اواخر نیم فصل اول وینفرد شفر را استخدام کرد که هواداران این تیم هرگز خاطره خوبی از مربی آلمانی نداشتند.

رولند کوخ در لیگ دوم هدایت استقلال را برعهده داشت و علی فتح الله زاده دستیار کیریستوف دام در بایر لورکوزن را به تیمش آورد تا بتواند یک تیم قدرتمند ایرانی بسازد، تیمی در ایران و آسیا بتواند آقایی کند.

با این حال شرایط در آن سال اصلا برای آبی ها خوب پیش نرفت آنها هم در لیگ برتر نهم شدند و هم در لیگ قهرمانان آسیا با شکست برابر العین و الهلال و با یک پیروزی برابر السد از دور رقابت ها حذف شدند.

اما شفر فصل قبل شرایط استقلال را متحول کرد و در لیگ برتر این تیم را از ته جدول جدا کرد و به رتبه سوم رساند و در لیگ قهرمانان آسیا هم آبی ها تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفتند و اگر بازی رفت برابر السد را فاکتور بگیریم، این تیم در سایر بازی ها نمایش خوبی داشت.

حالا استقلالی ها سومین فصل حضور در لیگ قهرمانان آسیا را با مربی های آلمانی تجربه می کنند و هواداران این تیم امیدوار هستند شفر بتواند تیمش را از بحران خارج کند و با تیمی قدرتمند راهی لیگ قهرمانان آسیا شود.

این اتفاق در شرایطی است که استقلال با همگروهی با العین، الهلال و الدحیل در سخت ترین گروه ممکن قرار گرفته اند و شفر کار بسیار سختی برای موفقیت در این رقابت ها دارد.

خاطرات تلخ و شیرین استقلال با آلمانی ها در آسیا 

انتهای پیام/