به گزارش پارس نیوز، جانی اینفانتینو با توجه به باقی‌ماندن ۴ سال تا آغازجام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر گفت: بی‌صبرانه منتظر آغاز این رقابت‌ها در قطر هستم. فکر می‌کنم ما به سوی بزرگترین، شگفت‌انگیزترین و جذاب‌ترین رویدادی پیش می‌رویم که فقط مختص فوتبال نیست و تمام ورزش‌ها را در بر می‌گیرد.

رئیس فیفا ادامه داد: فکر می‌کنم جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر بهترین خواهد بود. با نسخه‌برداری از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قطر منتظر نسخه شگفت‌انگیزتری هستیم.

جانی اینفانتینو درباره نگرانی‌ها و انتشار گزارش‌هایی مبنی بر عدم رعایت حقوق کارگران خارجی در ساخت‌وساز مربوط به جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال توسط قطر اظهار داشت: ما در فیفا تمام ایده‌ها را می‌شنویم و مشکلات را درک می‌کنیم. سعی ما بر حل آن‌ها خواهد بود. در اذهان برخی از مردم مسائلی درباره حقوق کارگران و عدم رعایت قوانین انسانی وجود دارند، اما از همان لحظه نخست ارتباط‌هایی با قطری‌ها ترتیب دادیم. آن‌ها با روحیه مثبتی به ما پاسخ دادند و قوانینی نیز برای حفظ و اطمینان حقوق کارگران خارجی تصویب شده است.

رئیس سوئیسی فیفا در خاتمه اظهار داشت: پس از چندین‌بار بازدید از قطر متوجه زیرساخت‌های بزرگ این کشور برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ با ساخت ورزشگاه‌ها و راه‌ها شدم. آماده‌سازی عملی قطر نشان می‌دهد که پیش‌روی ما یک تجربه بزرگ قرار دارد و با اشتیاق منتظر سوت آغاز این رقابت‌ها هستیم. جام جهانی ۲۰۲۲ علاوه بر قطر برای منطقه نیز رویدادی مهمی محسوب می‌شود. بیایید به قطر و خاورمیانه برویم.